Ten rok to kolejny ogromny krok do przodu dla AI, innymi słowy sztucznej inteligencji, ponieważ przynależna do Google firma Deep Mind opracowała machinę, jakiej po raz pierwszy w historii udało się pokonać człowieka w niesłychanie skomplikowaną, starożytną grę planszową Go. Jak się okazuje to nie wszystko, dlatego że IBM zaprojektowało zupełnie nową technologię, dzięki której komputery mogą zrobić znacznie większy postęp i wykonywać pracę znacznie szybciej niż dotychczas.

Inżynierowie IBM zaprojektowali specjalne chipy scalające procesor z niezwykle szybką pamięcią resistive RAM (RRAM). Chipy te zostały nazwane rezystywnymi jednostkami obliczeniowymi, z angielskiego resistive processing units (RPU). Pozwalają one na tworzenie systemów, jakie mogą w faktycznie błyskawiczny sposób pobrać informacje ze swych zasobów danych oraz jednakowo prędko je przetworzyć. W związku z tym sieci neuronowe będą mogły się uczyć aż 30 tysięcy razy szybciej aniżeli ma to miejsce teraz - aż trudno wyobrazić sobie takową prędkość i to, jak dużo nowa technika może zmienić. Układy, w których zagospodarowane będą rezystywne jednostki obliczeniowe będą w stanie nie tylko tłumaczyć wszystkie języki świata, lecz również rozpoznawać język naturalny. Oprócz tego, jeden maleńki chip starczy, aby sztuczna inteligencja błyskawicznie nauczyła się nowiutkich sztuczek i to bez niezbędności wykorzystania potężnego superkomputera.

Niestety na razie odkrycie to pozostaje jedynie jako zapis na papierze, zaś specjaliści przygotowują sposoby tworzenia takiego rodzaju systemów. Twierdzą oni, iż współczesna technika pozwala na wprowadzenie w życie tego współczesnego rozwiązania, więc pozostaje jedynie oczekiwać.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.