W 2011 roku właściciel koncernu medialnego New Media Satrs, 35-letni Dmitrij Itskov ustanowił projekt, który nazywa „2045”. Jego celem jest przekazanie do środka urządzenia mechanicznego umysłu człowieka, co ma w przyszłości zapewnić poszczególnym ludziom nieśmiertelność. Itskov do tego momentu zainwestował w ten projekt aż 1,43 miliarda dolarów, co bezsprzecznie zatwierdza jego wysokie zaangażowanie w tak wyjątkową inicjatywę. Jest on całkowicie przeświadczony o tym, że już za 30 lat człowiek będzie mógł pozwolić sobie na nieśmiertelność - tezę tą wypowiedział w filmie dokumentalnym tworzonym przez BBC.

Program „2045” podzielono na cztery części. Pierwsza z nich ma zostać zrealizowania do roku 2020, a zakłada ona opracowanie oraz wykonanie mechanicznej kopii ludzkiego ciała, którą będzie można kontrolować w zdalny sposób. Chociaż brzmi to dosyć nieprawdopodobne, okazuje się, że jest to wykonalne. Poświadczeniem są chociażby ogromne postępy w dyscyplinie robotyki, które w ciągu ostatnich kilku lat dokonało Boston Dynamics.

Na lata 2020-2025 opracowano powstanie avatara, do jakiego można będzie przeszczepić ludzki mózg. Z kolei już dekadę później do maszyny ma być włożony mózg sztuczny, jaki oparty będzie na ludzkiej osobowości. Wedle założeń już w roku 2045 możliwe będzie umieszczenie świadomości w hologramie, co oznacza, iż nieśmiertelność będzie dostępna w cyfrowym formacie.

W zespole który pracuje nad projektem „2045” znajdują się eksperci z zakresu neurologii, robotyki, sztucznych narządów i neuronowych interfejsów. Zgodnie z prognozami Itskova zaplanowana przez nich technika dostępna będzie dla wszystkich ludzi, a nie tylko dla osób, które na to stać. Projekt przypuszczalnie dojdzie do skutku, jednak czy nieśmiertelność cyfrowa to faktycznie zaspokojenie wiecznych marzeń o nieśmiertelności?

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.