Katalog zawodów, w jakich ludzie zastępowani są przez machiny, wiecznie poszerza się. W bieżącym roku został dodany kolejny z nich, a chodzi o zawód „pisarza”. Chociaż wydaje się to niesłychane, to jak się okazuje, że dzięki inteligencji sztucznej wykonalne jest stworzenie prawdziwej powieści.

Wiadomość dotyczącą tej kwestii dopiero co zamieścili badacze z Uniwersytetu Przyszłości w Hakodate, którzy cały czas udoskonalają przygotowany przez siebie model. Stwierdzili oni, iż stworzona przez nich sztuczna inteligencja napisała niedługą powieść, która zakwalifikowana została do drugiego etapu japońskiego konkursu literackiego „Hoshi Shinichi Literary Award”. Trzeba natomiast wspomnieć o tym, iż maszyna nie stworzyła całej powieści od podstaw, ponieważ w jej tworzeniu uczestniczył cały zespół specjalistów. To oni nakreślili ogólny zarys powieści oraz zaproponowali rzeczowe frazy oraz słowa, a w następnej kolejności do pracy wkroczyła sztuczna inteligencja.

Jaki tytuł ma napisana przez maszynę powieść? Odnosi się on do rzeczywistości, albowiem w swobodnym tłumaczeniu oznacza „Dzień, w którym komputer napisał powieść”. Chociaż jest to niezwykle doniosłe w świecie naukowym wydarzenie, to warto nadmienić, że literacki konkurs imienia Hoshi Shinichi jest unikalny, gdyż do rywalizacji dopuszcza utwory przygotowane przy udziale sztucznej inteligencji. W tym roku na 1450 przyjętych do rywalizacji prac, tworzonych z udziałem maszyn powstało aż 11. Nie jest to niczym dziwnym, gdyż Hoshi Shinichi jest autorem tworzącym w przede wszystkim powieści z zakresu science-fiction.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.