Choć zdaje się niemożliwe, by globalna sieć przestała funkcjonować, ledwie kilka dni temu miejsce miał faktycznie poważny kryzys. Niewiele brakowało, by ogrom najpopularniejszych serwisów internetowych po prostu przestało funkcjonować. Przyczyną całego poruszenia była pozornie niewiele znacząca decyzja amerykańskiego dewelopera Azer Koçulu, jaki zaplanował anulować jeden ze stworzonych przez siebie modułów JavaScript, jaki składa się z 11 linijek kodu.

Nagle okazało się, że opracowane przez Koçulu rozwiązanie, jakie nazywa się left-pad jest konieczne do funkcjonowania wielu stron. Moduł ten powoduje, iż programowanie witryn internetowych jest o wiele łatwiejsze. Na dodatek, korzystają z niego największe oraz najpopularniejsze serwisy, jak chociażby Facebook, Netflix bądź Airbnb. Po skasowaniu left-pada z NPM każda z tych stron miała problem z funkcjonowaniem.

Dlaczego użytkownicy stron internetowych nie dostrzegli kłopotu? W głównej mierze dzięki catche'owaniu treści sieciowej. Jednak, gdyby problem z tym elementem nie został należycie prędko naprawiony, użytkownicy niebawem zaczęliby zauważać, iż coś jest nie tak. Na szczęście w ciągu zaledwie kilku minut odnalazł się ktoś, kto wydał nową edycję left pada. Nie rozwiązało to wszystkich kłopotów, w związku z tym NPM przywróciło pierwotny left-pad z backupu.

Co sprawiło, iż Azer skasował w sumie aż 273 moduły? Otóż jeden z modułów nazywał się kik - tak samo jak jak popularny internetowy komunikator. Firma, jaka stworzyła komunikator oraz NPM usiłowali zmusić Koçulu do zmiany nazwy, co bardzo go rozzłościło. Wówczas dopiero okazało się, że jego praca jest niezwykle istotna dla internetowych, wpływowych biznesów.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.