Jednym z najistotniejszych problemów, z którymi boryka się współczesny świat są ataki w cyberprzestrzeni, które przynoszą ze sobą duże zagrożenie dla każdego. Pomocą w walce z tym ryzykiem jest rozwój technologii, powiązanych z AI - sztuczną inteligencją. Dają one nadzieję na efektywne zapobieganie atakom w cyber przestrzeni, których dziś jest coraz więcej.

Za sprawą specjalistów z Instytutu Technologicznego Massachusetts problem z cyberatakami wkrótce może być wyeliminowany. Wypracowany przez nich zaawansowany schemat ma możliwość samoistnego analizowania globalnej sieci, a w dodatku wykorzystuje informację i wszelkie dane zebrane przez ludzi. Takie połączenie powoduje, że jest on dużo bardziej efektywny w zestawieniu do wykorzystywanych do tej pory procedur, jakich efektywność jest raczej dyskusyjna.

Specjaliści, którzy stoją za zaprojektowaniem wspomnianego schematu nazwali go SI2, co znaczy, że ich twór jest wysoce specjalistyczną sztuczną inteligencją. W czasie testów algorytm przeprowadził analizy aż 3,6 miliarda logów z aktywności internetowej i z aż 85-procentową skutecznością odkrył cyberataki jeszcze nim do nich doszło. Dzięki temu kilkukrotnie obniżono liczbę błędnych alarmów. Autorzy SI2 zakomunikowali, że ich schemat będzie uzyskiwał nowe zdolności, dzięki którym będzie jeszcze bardziej wydajny. Niewątpliwie jest to wielkie osiągnięcie oraz nadzieja dla milionów ludzi na całym świecie, jacy codziennie zmagają się z kłopotem jakim są cyberataki i są odzierani z prywatności, a nawet tracą swoje majątki.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.