Postęp w świecie finansów może nam ułatwić życie, może się jednak okazać niebezpieczną pułapką. Co możemy zrobić, by technika asystowała nam, a nie była źródłem nowych kłopotów? Odpowiedź jest banalna – sporo zależy od nas a także od zdrowego rozsądku, którym powinniśmy się wykazywać w każdej sytuacji. O czym więc winny pamiętać osoby mające zamiar bez ryzyka posługiwać się płatnościami mobilnymi?

Płatności mobilne to z pewnością duże ułatwienie dla osób zabieganych, dla których każda minuta jest na wagę złota. Telefon oraz odpowiednia aplikacja sprawiają, iż dokonywanie płatności staje się zadaniem szybkim, łatwym a także przyjemnym. Co robić, aby takie transakcje były też bezpieczne? Kluczowe zasady bezpieczeństwa w przypadku mobilnych płatności są niezwykle łatwe. Podstawa to telefon. W momencie, gdy decydujemy się na używanie aplikacji która pozwala na dokonywanie płatności mobilnych, trzeba zadbać o blokadę ekranu. Dzięki blokadzie płatności dokonać będzie mogła tylko osoba znająca hasło. Naturalnie zabezpieczenie hasła, czyli przechowywanie go w takim miejscu, aby nie mogła go poznać osoba postronna, staje się następnym wspornikiem bezpieczeństwa. Warto także urozmaicić swe hasła. Odmienne hasło dla płatności mobilnych, inne do smartfona – przestrzeganie tej zasady może nam w razie straty telefonu zaoszczędzić mnóstwa problemów. Znaczące jest także zapewnienie sobie w porę względnie jak najlepszej ochrony przed wirusami. Wesprze w tym program antywirusowy, którego regularna aktualizacja musi stać się jednym z naszych ważniejszych obowiązków.

Technika może nam ułatwiać życie, aczkolwiek by móc w pełni się nią posługiwać, musimy zadbać o swe bezpieczeństwo. W chwili, kiedy korzystamy z bankowości internetowej bądź gdy stawiamy na płatności mobilne, słuchanie podstawowych zasad bezpieczeństwa jest kwestią niezmiernie ważną.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.