Firmy oferujące hosting powstają jak grzyby po deszczu, niemalże codziennie powstaje jakaś firma, a często nawet kilka. Osobie niezaznajomionej z branżą ciężko będzie się odnaleźć na samym początku, mnogość ofert, różnie podawane parametry i co najistotniejsze różne ceny.

Zacznijmy jednakże po kolei, znajdując firmę oferującą hosting musimy zdecydować czego potrzebujemy, czy jest to hosting współdzielony, VPS a może szukamy serwera dedykowanego. Wybór z pośród tych trzech możliwości jest w w zasadzie względnie łatwy, wobec tego wierzę, iż już wiesz czego potrzebujesz. Znajdując firmę weryfikujemy jej dane, szczególnie jeśli nie ma nigdzie podanych takich informacji jak nazwa firmy, adres, NIP itp. lepiej zaniechać zakupu. Jeżeli dane są firmy zagranicznej mimo wszystko możemy się zdecydować na zakup.

W następnym etapie należałoby sprawdzić gdzie znajdują się serwery danej firmy, nieraz firmy podają taką informację, a jeżeli jej nie ma to po wpisaniu w Google frazy "geolokalizacja" a także podaniu adresu IP lub adresu strony hostingu dowiemy się gdzie znajdują się ich serwery. Jest to znaczące gdyż im dalej tym dłużej będziemy czekać na załadowanie się strony, jeśli strona jest dla naszego kraju warto wybrać hosting z serwerami znajdującymi się w naszym kraju.

Następnie powinno się sprawdzić ceny i skonfrontować je z innymi firmami, pokaźnie wyższe czy też co gorsza niższe ceny powinny wzbudzić naszą czujność.

Kolejny krok to wpisanie w Google frazy hosting X opinie, bądź vps X opinie, ewentualnie serwery dedykowane X opinie, gdzie w miejsce X podajemy naturalnie nazwę firmy. Może się okazać, iż mimo tego, że wszystko wydawało się być w porządku, firma na przykład ze sporym opóźnieniem reaguje na awarię lub w inny sposób komplikuje życie jej klientom.

Ostatnia rzecz, to zadanie kilku pytań obsłudze technicznej i poczekanie na reakcję, dobrze zrobić to w nietypowych godzinach, wówczas okaże się czy dajmy na to reklamowana 24-godzinna obsługa klienta naprawdę działa, czy był to wyłącznie chwyt reklamowy.W razie gdy żadna z przytoczonych spraw nie będzie wzbudzać w nas niepokoju, możemy spokojnie zdecydować się na nabycie hostingu, VPS lub serwera dedykowanego. Wskazane jest po zakupie obserwować czy firma spełnia nasze wymagania a gdyby coś było nie tak dość prędko reagować.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.