Typ matrycy monitora jest wyjątkowo ważny. Jest kilka rodzajów, a przy wyborze należy skupić się na tym, do czego tak naprawdę będzie służyć dane urządzenie.

Matryca TN. Koszt zakupu a także bardzo szybki czas reakcji to istotne zalety. Wśród wad można wymienić bardzo słabe kąty widzenia głównie w pionie, brak stałości kolorów w czasie oraz jednorodności na całej powierzchni matrycy, zazwyczaj słabe przejścia tonalne i nierównomierność podświetlenia.Takiego rodzaju matryce przeznaczone są zwłaszcza dla osób, które używają aplikacji biurowych. Dla graczy, grafików lub zajmujących się edycją wideo matryca TN nie będzie satysfakcjonująca.

Matryce klasy VA są najbardziej wielofunkcyjne. W porównaniu do wad matryc TN, matryce VA nie posiadają większości z nich, a uzupełniającą wartością jest ich przystępna cena. Niestety dla graczy w przypadku klasycznych matryc VA czas reakcji będzie bardzo długi. Matryce EIZO- Overdrive sprawdzą się do edycji materiałów wideo jak również grafiki na podstawowym poziomie. Inżynierowie EIZO ciągle pracują nad nowymi rozwiązaniami, zwiększającymi możliwości matryc.

Panele technologii IPS są ostatnią grupą matryc, dostępnych obecnie na rynku. Matryce tego rodzaju mają bardzo szerokie kąty widzenia w poziomie i pionie, mają równomierne podświetlenie, a także lepszą wierność odwzorowywanych kolorów. W połączeniu z układami sterującymi, działającymi w oparciu o 12-bitowe wzorce barw i umożliwiają 16-bitowe przetwarzanie kolorów, a dodatkowo wspierane przez funkcję DUE są świetnym rozwiązaniem nawet dla tych najbardziej wymagających użytkowników, wykorzystujących je do profesjonalnych zastosowań.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.