Z końcem wakacji - 31.08.2016 odbyła się formalna premiera nowych procesorów Intel Kaby Lake. Intel uczynił wszystko, by procesor Kaby Lake stał się pełnoprawną kolejną generacją procesorów Intel Core.

Jednostki mobilne pojawiły się we wrześniu, z kolei modele desktopowe przyjdzie nam ujrzeć dopiero na początku 2017 roku. Wtedy powinien zadebiutować również procesor Zen od AMD. Według nowego cyklu wydawniczego Proces - Architektura - Optymalizacja, Kaby Lake jest przedstawicielem tej trzeciej grupy. Mamy zatem do czynienia z procesorami skonstruowanymi w 14 nm litografii, jednakże Intel zapewnia, że ulepszenia jakich dokonano w architekturze spowodowały, iż wydajność na poziomie jednego tranzystora miała zwiększyć się nawet o 12%. Przyczyną tego w znacznej mierze jest udoskonalony tryb Turbo Boost 2. 0, który obecnie włączany będzie dużo szybciej (swoją funkcjonalność osiągnie jednakże tylko pod kontrolą Windows 10 Redstone 1). Nie obyło się także bez poprawek w materii sprawności energetycznej - w stosunku do Intel Core pierwszej generacji przewaga jest aż 10-krotna. W stosunku do Skylake przyspieszenie wynosi 25%. Z wewnętrznych testów Intela wynika, iż nowy Core i7-7500U w SYSMark 2014 jest o 12% wydajniejszy od chipu z poprzedniej generacji Core i7-6500U (ma takie samo TDP - 15W), tymczasem w WebXPRT przewaga wynosi już nawet 19%. Nowe procesory od Intela Kaby Lake wniosą rewolucję w świecie komputerów.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.