Gdy chcemy spędzić wolny dzień z rodziną często brakuje nam pomysłu na wycieczkę czy wyjazd. Jeśli w niedalekiej okolicy znajduje się rezerwat przyrody z pewnością warto go odwiedzić. To dobry sposób na zdrowy wypoczynek rodziców z dziećmi. Do lasu szczególnie warto zabrać te dzieci, które na co dzień zbyt wiele czasu spędzają przed komputerem.

Aby była to ciekawa wycieczka wcale nie trzeba jechać daleko do dużego i znanego rezerwatu. W Polsce jest wiele mniejszych lokalnych i jednocześnie ciekawych rezerwatów. Takie miejsca są idealne zarówno do spacerowania jak i jazdy na rowerze gdyż znajdziemy tam wiele ciekawych oznaczonych szlaków rowerowych. Zwykle jest także kilka ścieżek pieszych w tym także takie najłatwiejsze dla najmłodszych. Przy ścieżkach spacerowych ustawiane są tablice poglądowe, zdjęcia eksponatów, opisy roślin czy rzeźby zwierząt leśnych takich jak wilk czy sowa.

W wielu rezerwatach są także wyznaczone bardzo przyjemne miejsca na piknik. Ustawione są tam altanki, przygotowano miejsca do palenia ognisk. Coraz częściej w rezerwatach można spotkać także leśne place zabaw dla dzieci. Maluchy mogą tam na drewnianych zabawkach ćwiczyć swoją orientację, wytrzymałość, zmysły czy korzystać z leśnych huśtawek. Rezerwat przyrody to także idealne miejsce do tego aby zrobić rodzinne zdjęcia.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.