Drewno to materiał, który od zarania dziejów towarzyszy człowiekowi. Pojawia się w każdej dziedzinie naszego życia – służy jako opał, jest elementem niezbędnym w budownictwie oraz powszechnie wykorzystywanym do produkcji przedmiotów codziennego użytku. Występuje zarówno w mieszkaniach, jak i publicznych przestrzeniach. Warto o nie zadbać właściwie, by służyło jak najdłużej.

Z elementami drewnianymi oraz drewnopodobnymi spotykamy się na co dzień. Tego rodzaju powierzchnie pojawiają się w każdej kuchni, biurze, sypialni czy restauracji. Drewno ociepla miejsca, w których się znajduje oraz dodaje im przyjaznego klimatu. Co robić, aby drewniane komody i krzesła wyglądały estetycznie? Odpowiedź jest prosta. Właściwie o nie dbać! Jak działać, radzi ekspert
z firmy Clinex.

Piękne drewno, to zadbane drewno

Wykorzystanie drewna w pomieszczeniach, w których spędzamy sporą część dnia to dobre posunięcie. Drewno to materiał uniwersalny, pasujący do każdego miejsca. Ponadto nigdy nie wychodzi z mody. Sprawdza się w zarówno nowoczesnych, stylizowanych pomieszczeniach, jak i domowym zaciszu. Co więcej, ze względu  na swoją trwałość oraz wytrzymałość materiał stał się podstawowym tworzywem, z którego produkowane są meble.
Z drewna i materiałów drewnopochodnych powstają szafy, regały, biurka oraz pułki. Z surowca wykonywane są również stoły i krzesła, czyli sprzęty codziennego użytku.

Częste wykorzystywanie oraz długotrwałe eksploatowanie, przestawianie i przecieranie... Do tego długotrwałe nasłonecznienie, uszkodzenia mechaniczne i brak konserwacji mogą doprowadzić do niszczenia mebli. Drewno to uniwersalny produkt, jednak bardzo wymagający. Błędna pielęgnacja i konserwacja, to czynniki, które sprzyjają przedwczesnej utracie walorów estetycznych mebla.  

Stosuj tylko sprawdzone produkty

Wielokrotnie podczas sprzątania wydaje się, że skoro jeden środek działa w kuchni, można go stosować również w salonie czy biurze. To podstawowy błąd. Za każdym razem, przed myciem czy polerowaniem mebli, a w szczególności tych drewnianych, należy czytać etykietę płynu, który ma być użyty.

Stosowanie preparatów zawierających substancje ścierające, szkodzi drewnu. Nieodwracalne konsekwencje powodują również detergenty kuchenne. Nie sprawdzą się tu również zbyt tłuste środki. Jeśli chcemy cieszyć się drewnianymi meblami przez długie lata, podstawą jest odpowiednia pielęgnacja. Każdy mebel znajdujący się w naszym mieszkaniu bądź biurze powinien być konsekwentnie czyszczony oraz zabezpieczany.

Dwa kroki do perfekcji

delos mat newBezpieczeństwo podczas mycia powierzchni drewnianych bądź drewnopodobnych zapewnią odpowiedni środki. Warto stosować tylko te, które zostały stworze z myślą o drewnie. Takie posunięcie gwarantuje pewność i minimalizuje ryzyko zniszczenia mebla. Chcąc ułatwić dbanie o meble, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Clinex stworzyła dwa preparaty –  Clinex Delos Mat i Clinex Delos ShineŚrodki czyszczą i impregnują powierzchnie drewniane, drewnopochodne oraz laminowane. Stosowanie odpowiednio dobranej pielęgnacji pozwoli cieszyć się blaskiem mebli oraz zagwarantuje im właściwą ochronę.

W czyszczeniu drewna pomoże płyn Clinex Delos Mat. Preparat przeznaczony jest do codziennego użytku. Usuwa kurz, brud, przebarwienia i tłuste ślady. Dzięki właściwościom antystatycznym proces ponownego osadzania kurzu zostaje opóźniony.

delos shine newO pielęgnację mebli zadba Clinex Delos Shine. Płyn na bazie polimerów chroni powierzchnię, zapobiega powstawaniu smug i szybko się wchłania. Specjalna formuła wzbogacona o olej z awokado pielęgnuje oraz zapewnia długotrwałą ochronę. Co ważne, w składzie produktu nie znajdziemy olejów silikonowych. Dzięki temu unikniemy efektowi nawarstwiania się specyfiku. Wymienione produkty można nanosić na czyszczoną płaszczyznę przy pomocy miękkiej, czystej szmatki lub rozpylając bezpośrednio na powierzchnie. Dodatkową zaletą tego preparatu jest pozostawianie wysokiego połysku.

Warto pamiętać, że jedynie regularne czyszczeni mebli pozwala dłużej cieszyć się ich wyglądem oraz blaskiem. Szafy oraz kredensy, nawet te wiekowe, mogą stanowić ozdobę dla pomieszczenia. Podstawą jest jedynie odpowiednia pielęgnacja, która pozwala osiągnąć należyty efekt. 

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.