W dzisiejszych czasach zdecydowana większość nowo stawianych mieszkań jest zarządzanych przez wspólnoty. Z kolei jeżeli ktoś kupuje mieszkanie z rynku wtórnego z wysokim prawdopodobieństwem może trafić na spółdzielnię mieszkaniową.

Kluczową zaletą wspólnot mieszkaniowych są niższe opłaty. Wynika to z faktu, że w odróżnieniu od spółdzielni pobierane tutaj należności za administrację są nieduże. Wspólnoty zatrudniają przeważnie minimalną ilość pracowników a w dodatku, jeżeli kierownictwo nie wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków, lokatorzy mogą taką osobę zwolnić. Oszczędności wynikają również z tego, że w początkowych latach istnienia bloków nie płaci się nic na fundusz remontowy bądź płaci się niewielkie kwoty.

Warto jednakże mieć na uwadze, iż wspólnoty mieszkaniowe nie są wolne od wad. Jakiekolwiek zmiany muszą być zatwierdzone większością głosów. W związku z czym częstokroć nie udaje się przykładowo zmienić beznadziejnej ekipy konserwatorów, bo większość lokatorów nie bacząc na wszystko głosuje za tym, aby było tanio. Nieraz dla dobra mieszkańców trzeba podjąć pewne niepopularne decyzje, jak na przykład zmniejszenie ilości miejsc parkingowych dla placu zabaw czy zieleni i we wspólnotach to się nie udaje. W przypadku spółdzielni taka uchwała zostałaby narzucona odgórnie.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.