Sprzedaż nieruchomości może niekiedy stanowić poważny problem. Wyszukanie kupca, który zapłaci przyzwoitą cenę może być znojne. Po pierwsze potrzeba do tego dużo czasu, trwa to miesiące, w najgorszym przypadku nawet lata. Niekiedy jednak bywamy postawieni w bardzo niewygodnej sytuacji - jesteśmy zadłużeni i potrzebujemy szybkiego wpływu pieniędzy ze sprzedaży nieruchomości, bądź wyjeżdżamy za granicę i nie nie mamy czasu czekać aż znajdzie się chętny kupiec na naszą nieruchomość.

Wtedy warto się zastanowić nad możliwością błyskawicznej sprzedaży nieruchomości. Usługę taką oferują specjalne firmy skupujące nieruchomości, jednak należy wiedzieć, że pobierają za to prowizję. W zamian za to cała procedura zajmie zaledwie kilka dni. Na początku firma, która prowadzi szybki skup nieruchomości musi ustalić rynkową cenę nieruchomości, a następnie jest czas na ustalenie warunków pomiędzy firmą skupującą mieszkanie, a sprzedającym. Nie otrzymamy 100% wartości rynkowej za nasze lokum, a około 80%. Taka jest cena szybkiej sprzedaży, nie istnieje jednak inna możliwość tak szybkiej sprzedaży nieruchomości, a taka firma dużo ryzykuje, dlatego że nie wiadomo czy mieszkanie zdoła sprzedać po kilku miesiącach, czy po kilku latach.

Jeśli dysponujemy czasem i nie potrzebujemy szybko spieniężyć mieszkania to należałoby na początku spróbować tradycyjnych metod sprzedaży mieszkania, lecz jeżeli nie mamy czasu do stracenia to takie wyjście będzie jedynym dobrym rozwiązaniem.

Oczywiście takie firmy nie zajmują się tylko i wyłącznie skupowaniem mieszkań, lecz również są zainteresowane innymi nieruchomościami - lokalami usługowymi, domami czy po prostu wolnymi działkami. W przypadku dużych inwestycji istnieje ewentualność dogadania się z reprezentantami firmy i osiągnięcia ceny zadowalającej obie strony. Nie jest powiedziane, że prowizja za każdym razem wynosi 20% wartości rynkowej nieruchomości, jeżeli jest to nadzwyczaj popularna lokalizacja lub budynek, to firma która prowadzi szybki skup nieruchomości będzie na pewno zainteresowana negocjacjami. Firmy które skupują nieruchomości będą także zainteresowane nieruchomościami z zadłużeniem na które bardzo ciężko było by nam znaleźć kupca samodzielnie. Z pomocą takiej firmy czasem damy radę sprzedać mieszkanie, które nadaje się tylko doremontu albo jest po prostu zniszczone. Z tego rodzaju nieruchomościami - koniecznymi do remontu albo zadłużonymi - jest spory kłopot podczas sprzedaży, więc sprzedaż mieszkania firmie zajmującej się skupem będzie w takiej sytuacji bez wątpienia praktycznym rozwiązaniem.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.