Może się zdarzyć w życiu każdego z nas tak, że nadejdzie moment, w którym braknie gotówki nie tylko na inwestycje, lecz nawet na codzienne, podstawowe wydatki. Niekiedy może nam też zabraknąć środków na inwestycje. Trafnym pomysłem może się w takim przypadku okazać pożyczka pod zastaw nieruchomości.

Pożyczka tego typu polega na tym, że poręczeniem spłaty zaciągniętego kredytu będzie posiadana nieruchomość - mieszkanie, dom i inne. Jak zawsze w przypadku dużych sum trzeba jednak rozpatrzyć wszystkie wady i zalety takiego rozwiązania jak również ocenić swoje możliwości - nie są to bowiem małe kwoty i mogłoby się zdarzyć tak, iż przy nieadekwatnej ocenie swych możliwości pożyczkobiorca wpędzi się w spore kłopoty.

Jedną z kluczowych zalet pożyczki pod zastaw nieruchomości jest to, że możemy ją spłacać w istotnie dłuższym okresie czasu niż typowy konsumencki kredyt jaki oferują banki. Możliwość spłaty owego obciążenie w czasie aż do 25 lat sprawia, że jest to rozwiązanie bez wątpienia godne uwagi. Trzeba jednak w tym miejscu pamiętać, że nieruchomość pod zastaw jest uprawniony przekazać wyłącznie właściciel - banki nie umożliwiają takiej opcji osobom trzecim, co jest rozumie się samo przez się spowodowane bezpieczeństwem. Trochę inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o wady oraz zagrożenia związane z takim kredytem. W głównej mierze powinno się pamiętać o tym, że pożyczka pod zastaw mieszkania jest droższa - sami zlecamy wycenę nieruchomości, a może to kosztować nawet do 1500 złotych. Na dodatek należy wiedzieć, że wycena taka nie jest jedynym dokumentem, jaki musimy przedstawić w banku. Powszechnie wiadomo bowiem, że kredyty tego typu są obciążone znacznie większą ilością wymaganych dokumentów, jakie musimy dostarczyć, a w rezultacie - zaciągnięcie takiego kredytu jest trudniejsze i bardziej czasochłonne, niż w przypadku przeciętnej pożyczki.

Co jeślibyśmy chcieli sprzedać taką nieruchomość z obciążoną hipoteką? Fakt, że nieruchomość taka jest poręczeniem naszego kredytu w żadnym razie nie ogranicza właściciela do rozporządzania swoją własnością, nie należy rozważać tego w kategorii, jakby pożyczkobiorca był w pewien sposób uwiązany przez bank. Nadal osoba taka ma pełnię praw do zarządzania swoją nieruchomością.

W konkluzji, pożyczki pod zastaw nieruchomości są bez wątpienia wartym uwagi rozwiązaniem jeśli komuś potrzebne są pieniądze, a jednocześnie wie, że będzie wymagać znacznie więcej czasu na ich spłatę, aniżeli w przypadku typowej pożyczki. Banki stosunkowo chętnie udzielają tego rodzaju pożyczek, gdyż nieruchomości są dla nich bardzo silnym i solidnym zabezpieczeniem.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.