Typowy Polak wstępuje na rynek nieruchomości blisko w 30 roku życia. Powiązane jest to przeważnie z usamodzielnieniem oraz chęcią założenia rodziny. Selekcja propozycji jest duży. Dla tych co lubią spokój i ciszę - zaciszne osiedla na obrzeżach, dla amatorów miejskiego gwaru na pewno znajdzie się coś w scisłym centrum. Od kawalerki na parterze, po mieszkanie z zapierającym dech widokiem. Każdy odnajdzie własne M dla siebie. Każdy również będzie musiał zmierzyć się z zagwostką: nabyć, czy wynająć?

Decydujemy się na zakup własnego mieszkania, gdyż potrzebujemy mieć coś własnego, coś co kiedyś podarujemy dzieciom. Nie będziemy też na łasce wynajmującego. Własne mieszkanie umeblujemy pod swój gust. Właściciel nie będzie nas nachodził czy rozliczał z pękniętej w łazience płytki bądź popsutego piekarnika. Nim jednakże zobaczymy własne nazwisko na stronicach aktu notarialnego, w wielu przypadkach trzeba podpisać się nim też pod kredytem hipotecznym zaciągnietym na wiele lat. To zapewne niewielu jednak odstraszy. Preferujemy być mieć dług w banku aniżeli dawać swoje z trudem wypracowane pieniądze do portfela obcych osób.

Sympatycy wynajmowania mieszkań stwierdzą prawdopodobnie, iż brak własnych czterech kątów zwalnia ich od różnych ograniczeń. W przypadku pogorszenia sytuacji materialnej mogą w każdej chwili zamienić lokum na inne, tańsze w utrzymaniu. Zmiana miejsca pracy nie będzie stanowiła dla nich problemu, nawet jeżeli w grę wchodzi przeprowadzka na drugi kraniec kraju. Żaden remont lub naprawa nie pochłonie ich oszczędności. Nie muszą też przez całe życie martwić się ciekawskim sąsiadem, lub stale popsutą windą. Brak stałego miejsca zamieszkania a także dozgonnego kredytu zapewnia im wrażenie niezależności.

Mimo ograniczeń oraz wyrzeczeń z jakimi łączy się nabycie własnego M dziś przeszło 80% naszego społeczeństwa się na nie decyduje. To sporo, biorąc pod uwagę naszych zachodnich sąsiadów, gdzie odsetek ten wynosi około 60%. Własne M to wciąż marzenie wielu z nas. Chociażby ciasne, ale własne - to wyrażenie wydaje się być do tej pory aktualne.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.