Stosowanie jakichkolwiek leków zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, szczególnie gdy nie stosujemy się do zaleceń lekarza lub dawkowania opisanego na ulotce. Nie inaczej jest w przypadku tabletek służących do odchudzania czy raczej wspomagających odchudzanie.

Działają one podobnie do suplementów diety, ale nie oznacza to, że można je zażywać wedle własnego uznania i zignorować zalecenia. Wręcz przeciwnie, jeśli chcemy, aby takie preparaty odchudzające faktycznie zadziałały i były bezpieczne dla naszego zdrowia, trzeba się absolutnie trzymać dawkowania określonego przez fachowca.

Zdrowie to podstawa

A tym jest przede wszystkim dietetyk, który zalecił nam stosowanie danych tabletek, określił ich dawkowanie lub kazał się trzymać wytycznych z ulotki. Wszystkie tabletki o charakterze odchudzającym mają w swoim składzie przeróżne substancje chemiczne i farmaceutyczne. Zbyt duża ilość tych substancji przyjęta jednorazowo może skutkować poważnymi zaburzeniami zdrowotnymi; wymioty, biegunki, zaburzenia układu pokarmowego, problemy z wydawaniem i oddawaniem moczu, podrażnienia gardła a nawet zawroty głowy i ogólne osłabienie organizmu. Dbając o swoją sylwetkę i dążąc do zrzucenia kilogramów nie wolno zapominać, że tabletki na odchudzanie mają przede wszystkim nam nie szkodzić.

Kupuj z pewnego źródła

Decydując się na wspomagającą kurację tabletkami odchudzającymi zawsze kupujmy je z pewnego i zaufanego źródła. Zazwyczaj wystarczy w tym celu wizyta w aptece, ale jeśli chcemy oszczędzić, zakupów można dokonać również w Internecie. Wtedy jednak upewnijmy się, że sklep, w którym kupujemy, wart jest zaufania i ma wyrobioną na rynku renomę. Unikajmy stron internetowych, które nie podają swoich pełnych danych, nie mają regulaminu zakupu lub oferują podejrzanie niskie ceny. Pomoże nam to się ochronić nie tylko przed nieuczciwymi sprzedawcami, ale dodatkowo da pewność, że kupujemy wyłącznie bezpieczne tabletki na odchudzanie, a nie ich podróbki z Chin zawierające nierzadko szkodliwe substancje.

Nie bój się pytać

Dodatkowo, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące jakiegoś produktu albo nie rozumiemy jego działania, zawsze zapytajmy o to farmaceutę lub dietetyka. Odpowiedzi na swoje pytania poszukać można również na forach branżowych, ale najlepszą i najpewniejszą informację zawsze otrzymamy w aptece lub w gabinecie lekarskim. Preparaty dietetyczne są środkami farmaceutycznymi, dlatego ich przedawkowanie lub branie mimo jakiejś alergii może się skończyć niebezpiecznie. Dla pewności lepiej więc dowiedzieć się wszystkiego z pierwszej ręki.

Więcej informacji znajdziesz na chudnij-szybko.pl.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.