Wartości miodu zostały uznane już przed tysiącami lat. W Egipcie miód był stosowany do opatrunków i balsamowania zwłok. Dziś miód również jest doceniany i szeroko wykorzystywany w kosmetyce jak także medycynie. Miód jest środkiem łatwo przyswajalny przez organizm. Świetnie sprawdza się w przypadku chorób zakaźnych, dróg oddechowych, w bólach stawowych, po operacjach, zatruciach, żółtaczce jak również w chorobach kobiecych.

W warunkach domowych można sporządzić przykładowo niezwykle skuteczną maść na rany. Powinno się zmieszać ze sobą małą łyżeczkę miodu z dwoma kroplami tranu. Gdy mamy grypę powinniśmy pić ciepłe mleko z miodem i masłem. Dla uspokojenia nerwów wskazane jest zjeść łyżeczkę miodu przed snem. By polepszyć przemianę materii wskazane jest pić pół szklanki gotowanej wody z dwoma łyżeczkami miodu oraz sokiem wyciśniętym z ćwiartki cytryny. Warto wspomnieć, że w skład apiterapii wchodzi również leczenie propolisem, pyłkiem pszczelim i mleczkiem pszczelim. Miód stosowany w leczeniu powinien pochodzić ze sprawdzonych źródeł.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.