Utrzymaj idealną wagę

  • Nie rezygnuj z aktywności fizycznej

Podczas odchudzania intensywnie ćwiczyłaś, a po osiągnięciu idealnej wagi całkiem zrezygnowałaś z ćwiczeń? Jeżeli ciało przestaje się wystarczająco ruszać, a bilans energetyczny jest dodatni, to nie jest niczym dziwnym, że znowu zaczniesz tyć. Oczywiście nie chodzi o to, żeby codziennie katować się ćwiczenia. Sęk tkwi w tym, żeby nie doprowadzać do rozleniwienia swojego organizmu.

  • Jedz produkty ułatwiające spalanie tkanki tłuszczowej

Istnieje grupa produktów, które naturalnie ułatwiają odchudzanie i przyspieszają metabolizm. Produktami tymi są morskie ryby, jogurt grecki, cykoria, imbir, papryczki chilli, ocet jabłkowy i ocet balsamiczny, grejpfruty i zielona herbata.

  • Kontroluj ilość tłuszczu i cukru

Możesz najadać się do syta i nie tyć. Tajemnica tkwi w tym, ile węglowodanów i tłuszczów przyjmujesz w diecie. Jeżeli jest ich zbyt dużo, to organizm nie będzie sobie w stanie z nimi poradzić. Nie spali ich, a nadmiar odłoży się w postaci oponki na brzuchu czy „boczków”. Dobrym rozwiązaniem byłoby ograniczenie w diecie tłuszczów zwierzęcych i zrezygnowanie ze słodzenia napojów. Zastąp tłuszcze zwierzęce roślinnymi, a cukier stevią lub ksylitolem.

  • Wysypiaj się i unikaj stresu

Stres i mniejsza ilość snu zaburzają homeostazę organizmu. Niewyspany człowiek odczuwa głód znacznie szybciej i znacznie mocniej niż ten, który przespał smacznie całą noc. Im bardziej się denerwujesz tym więcej jesz. Im mniej śpisz, tym częściej sięgasz po to, co Ci nie służy.

  • Unikaj gotowej żywności

Gotowe dania zawierają ogromne ilości tłuszczów trans i cukru. Do ich konserwowania zastosowane są składniki, które nie sprzyjają utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Jeśli nie chcesz przytyć, to ogranicz gotowe dania. Gotuj sama, nawet, jeżeli miałyby być to naprawdę proste potrawy. Ważne tylko, żeby zachować różnorodność.

Nasze wagi łazienkowe po jakimś czasie zaczną wskazywać takie liczby, jakie chcemy widzieć. Trzeba im tylko nieco pomóc. Trzeba pomóc przede wszystkim sobie. Nie ma magicznego sposobu na wagę idealną. Składa się na nią wiele czynników, a przede wszystkim czas, który należy dobrze wykorzystać.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.