Mimo iż świadomość pań w materii dbania o swoją urodę zwiększyła się, bardzo często zdarzają się im błędy w pielęgnacji jak również wyborze kosmetyków.

Pielęgnacja suchej cery może być szczególnie kłopotliwa. Należy cały czas ochraniać ją przed faktorami zewnętrznymi oraz pamiętać o wielu przeciwwskazaniach. Jednak nawet nie posiadając wiele czasu na pielęgnację swojej skóry, starczą banalne kroki, by w każdej sytuacji wyglądać pięknie.

Najważniejszym etapem jest spożywanie sporej ilości wody. I acz woda to nie kosmetyk, w największym stopniu pomaga nam utrzymać skórę suchą w bardzo dobrym stanie.Kolejnym znaczącym krokiem w pielęgnacji będzie wybór odpowiednich kosmetyków. Jednak nie można sugerować się jedynie tekstem na opakowaniu. Niezmiernie istotne jest czytanie INCI każdego środka, który będzie wykorzystywany na naszej skórze. Powinno się wiedzieć czy jesteśmy uczulone na jakikolwiek składnik. Łatwiej nam w takim przypadku dodatkowo wykluczyć niepożądane oddziaływanie kosmetyku.

Kosmetyki, po które należałoby sięgać, w składzie powinny mieć: kwas linolowy, parafinę, woski, mocznik, kwas mlekowy, hialuronowy  i glicerynę (ale nie zimą).Natomiast początkowym i najważniejszym krokiem będzie właściwe stwierdzenie typu cery. Jeśli jesteśmy już absolutnie przeświadczone, stosujmy kosmetyki o adekwatnym dla nas składzie.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.