Hotel to miejsce z wygodnymi pokojami, miłą obsługą, dogodną lokalizacją blisko miejscowych atrakcji turystycznych i dostępem do Internetu. Jednak dobry hotel to nie tylko przygotowanie na przyjazd ludzi zdrowych i sprawnych. Profesjonalny hotel to miejsce przyjazne również dla osób niepełnosprawnych. Obiekt, w którym każdy mieszkaniec czuje się dobrze i komfortowo.

Niepełnosprawny gość w niepełnosprawnym hotelu

Szacuje się, że około 14% mieszkańców Polski to osoby niepełnosprawne, z czego 100 tys. osób porusza się na wózku. Kalectwo podzielone jest na trzy kategorie: znaczne, umiarkowane i lekkie. Chorzy ze znaczną niepełnosprawnością wymagają nieustannej pomocy osób trzecich. Osoby o umiarkowanej niepełnosprawności zdolne są do samodzielnego poruszania się, choć bywa, że potrzebują pomocy. Zaś ludzie borykający się z lekką niepełnosprawnością są w pełni niezależne, jednak wymagają pewnych udogodnień. Wśród gości hotelowych sporą grupę zajmują osoby niepełnosprawne. Ludzie ci pragną być traktowani jak każdy inny klient. Móc swobodnie się poruszać i korzystać z atrakcji. Dotyczy to głównie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Niestety bardzo często niepełnosprawni napotykają utrudnienia w poruszaniu się, które wynikają z wadliwej architektury, konstrukcji lub braku sprzętu. Wiele hotelów nie jest przygotowanych na obecność osób niepełnosprawnych.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Każdy hotel powinien zawierać wewnętrzną notkę dotyczącą zakresu przygotowania miejsca do przyjęcia osób niepełnosprawnych. Informacje dotyczące parkingu, pionów obsługowych, atrakcji rekreacyjnych oraz węzłów obsługowych. Hotele przygotowane na przyjęcie osób niepełnosprawnych wyróżniają się kilkoma cechami. Ich wejście do recepcji jest na tyle obszerne, by móc przepuścić wózek o różnych gabarytach. Nie zawierają one barierek typu schody, stopnie lub spore nierówności. Ich powierzchnie są płaskie, a wszystkie różnice poziomów posiadają pochylenia. Elementy te zapewniają swobodne poruszanie się wózkiem inwalidzkim. Istotną rolę odgrywają również poręcze znajdujące się wzdłuż schodów. Ogólnodostępny telefon, tablice informacyjne, wyposażenie, elementy wykończeniowe oraz stanowisko recepcji znajdują się na wysokości dostępnej dla każdego. Niektóre hotele wykorzystują kontrastowanie elementów posadzkowych, ściennych, różnic poziomów i krawędzi za pomocą oświetlenia. Zabieg ten pozwala bezpiecznie poruszać się ludziom niedowidzącym. Stosowane są również telekomunikatory, instalacje sygnalizacyjne oraz impulsy przekazywane za pomocą sygnalizacji oświetleniowej. Umożliwia to bezpieczne poruszanie się osobom z wadami słuchu.

Mówi się, że przyjaciół pozna się w biedzie. Parafrazując można rzec: profesjonalny hotel pozna się w trudnych warunkach. Prezentowane metody są tylko nielicznymi pomysłami ułatwiającymi poruszanie się po hotelu ludziom niepełnosprawnym. Profesjonalny hotel to miejsce, w którym każdy gość jest ważny. Jednym z takich obiektów jest Hotel Sleep we Wrocławiu, wysokiej klasy obiekt hotelowy, dostosowany do potrzeb każdego klienta.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.