Kiedy przeglądamy katalogi biur podróży nasz wzrok przykuwają piękne baseny, w których woda jest tak samo czysta i przejrzysta jak ta znajdująca się w oceanach w ciepłych krajach. Pamiętajmy jednak, że takie baseny nie muszą istnieć tylko w katalogach z zagranicznymi wycieczkami czy w naszych marzeniach.

Jeśli mamy hotel, a nawet mały pensjonat czy motelik (chociaż to ostatnie jest o wiele bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych niż w Polsce) i zawsze marzyliśmy o tym, aby uraczyć naszych klientów dodatkową atrakcją, ale wydawało nam się, że, po pierwsze, koszty są zbyt wysokie, a po drugie, przy tym jest najzwyczajniej w świecie zbyt dużo pracy, nadeszła pora na to, by zastanowić się nad tym jeszcze raz. Firma Wodex z Warszawy już od 1997 roku zajmuje się budową oraz sprzedażą basenów kąpielowych. Wykonują oni zarówno baseny dla osób prywatnych jak i większych firm (na przykład właśnie hoteli), a w swojej ofercie mają nawet kąpieliska przeznaczone do celów miejskich czy olimpijskich.

Często bywa tak, iż turyści wolą poleniuchować na przyhotelowym basenie niż zawracać sobie głowę wycieczką na plażę. Dzieje się tak również dlatego, że przy takim kąpielisku osoba zatrzymująca się w hotelu ma wiele udogodnień - zapewniony hotelowy leżak czy chociażby obsługę kelnera i drinki. Hotel przy którym znajduje się basen natychmiast zyskuje uznanie w oczach klientów, świadczy o swego rodzaju luksusie, ale i trosce o klienta - przecież właściciel hotelu nie wybudował basenu dla siebie, a właśnie dla ludzi, którzy zatrzymują się w jego hotelu. Wybudowanie basenu hotelowego jest niczym podniesienie jego prestiżu - świadczy także o tym, że właściciel posiada na to pieniądze, a więc hotel dobrze prosperuje, a co za tym idzie, jest popularny, więc automatycznie powinien przyciągać większą liczbę turystów.

Obecnie możemy zaobserwować, że nawet hotele, które umieszczone są blisko plaży posiadają baseny. Jest to również spowodowane tym, iż na plaży, szczególnie latem w okresie urlopowym, jest niezwykle tłoczno. Czasem na piasku nie ma nawet miejsca aby usiąść, a co dopiero przyjemnie spędzić ta czas czy się poopalać. Na basenach hotelowych sytuacja jest inna - nawet jeśli w danym czasie zakwaterowanych jest wielu turystów, to nie wszyscy w tym samym momencie chcą skorzystać z basenu. Przy budowie takiego basenu musimy również pamiętać o tym, aby zdecydować się na taki, który nie będzie zbyt mały dla naszych potrzeb. Najlepiej jest to sobie przeliczyć - wziąć pod uwagę to, ilu gości jest w stanie pomieścić nasz hotel i zgodnie z tym zdecydować się na taką powierzchnię basenu, która nie będzie zbyt duża, ale będzie również zapewniała odpowiedni poziom komfortu. Basen jest też dobrym wyjściem, kiedy okolica naszego hotelu jest cicha i spokojna, a goście czasem nie mają po prostu co robić. Wtedy wybudowanie takiego kąpieliska i chociażby organizowanie nad nim jakichś imprez czy zabaw na pewno zwiększy atrakcyjność naszego pensjonatu. Oczywiście trzeba się liczyć też z faktem, że nie wszyscy goście mają nadzieję na huczną zabawę - niektórzy chcą po prostu odpocząć. Musimy więc tak zaplanować harmonogram, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie.

Jeśli myślimy nad wybudowaniem basenu, a nie wiemy nawet, od czego zacząć, powinniśmy odwiedzić stronę internetową baseny-wodex.pl i zapoznać się z ofertą firmy oraz procesem budowania takiego kąpieliska.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.