We wrześniu liczba rezerwacji hotelowych dokonanych z wykorzystaniem portalu hotele.pl wzrosła o 40%.

W ubiegłym roku, róznica w ilości rezerwacji pomiędzy końcem lata za początkiem okresu jesiennego wyniosła 28%. Natomiast ujmując rok po roku, między wrześniem uniegłego roku a wrześniem tego roku wzrosła o 9%.

Wraz z przyrostem ilości rezerwowanych noclegów zanotowano także wzrost średniego koztu wynajmu pokoju. We wrześniu cena za pokój wzrosła w porównaniu z sierpniem o 5,8%, zaś porównując z wrześniem 2014 roku cena za pokój podniosła się o 5,5%.

We wrześniu użytkownicy portalu Hotele.pl najwięcej noclegów wykupili w hotelach o standardzie trzygwiazdkowym. Najmniejszą popularnością cieszyły się zaś obiekty pięciogwiazdkowe oraz apartamenty.

Odnosząc się do sierpnia najwięszky wzrost ilości rezerwacji odnotowano w hotelach jednogwazdkowych, najmniej wzrósł popyt na czterogwiazdkowe obiekty.

Użytkownicy portalu Hotele.pl największe kwoty wydali na noclegi w hotelach pięciogwiazdkowych, w których średnia cena za pokój wynosiła 326,19 zł. Za noclegi w jedno i dwugwiazdkowych obiektach płacono najniższe kwoty, średnio było to 151 zł. Jeśli chodzi o najpopularniejsze hotele trzygwiazdkowe to średnia cena noclegu wynosiła 184,83 zł.

W odniesieniu do wczesniejszego miesiąca średnia cena za nocleg podniosła się w hotelach wszystkich kategorii, za wyjątkiem obiektów pięciogwiazdkowych, tam zauwazono 5% spadek cen. Najbardziej wzrosła cena noclegu w hotelach jednogwiazdkowych - o 30%, zaś w najpopularniejszych obiektach trzygwiazdkowych należało zapłacić za pokój o 6,3% więcej.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.