Kuchnia włoska jest bardzo popularna w Polsce jak i na całym świecie. Dania przyrządza się szybko i bardzo prosto. W kuchni tej wykorzystuje się dużą ilość warzyw (pomidor, papryka, grzyby) i przypraw (pieprz, tymianek, oregano, rozmaryn). Ważnymi składnikami we włoskiej kuchni jest także oliwa z oliwek, czosnek, ryby, owoce morza i przede wszystkim makaron, zwany przez Włochów "pasta".

Najsłynniejszymi włoskimi potrawami, które podbiły nasz kraj to: pizza, spaghetti, lasagne, tortellini, risotto i wiele innych równie pysznych.

Głównym tradycyjnym daniem dla Włocha są ryby, mięso lub drób z risotto. Większość ludzi na świecie idzie na tzw. łatwiznę i dość często korzysta z kuchni włoskiej, ponieważ jest ona idealna dla osób nieumiejących gotować lub niemających na to czasu. Bardzo szybko i łatwo można coś przygotować i się najeść. Jest również wiele lokali oferujących nam np. gotową pizzę czy spaghetti nawet z dowozem do domu i wtedy to już całkowicie o nic nie trzeba się martwić, a i ceny są przystępne dla każdego.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.