Nie ulega kwestii, iż oryginalny szampan jest napitkiem na wyjątkowe okazje. Ceny francuskiego szampana może być duży, więc powinno się choć trochę na temat takiego napitku wiedzieć przed zakupem.

Aktualnie istnieją aż 284 domy, czyli inaczej mówiąc marki szampana. Osobiście najbardziej odpowiadają mi cztery spośród nich, to znaczy: Yveline Prat, Franck Bonville, Michel Tixier, Jean Comym. Zademonstruję w skrócie kilka głównych informacji na o tych markach. Na początek Yveline Prat.

Yveline Prat - wyrób tego wina musującego zaczął się w roku 1975 w małej miejscowości Vert Toulon położonej w sercu Szampanii. Dom url=%LINK% Yveline Prat /url poszczycić się może najlepszymi zbiorami, a to dlatego, że ich Chardonnay rośnie na najznakomitszych stokach Sézannais, Pinot Meunier w Vallée de la Marne, zaś Pinot Noir w Cote des Bary.
Wino przechowuje się w klimatyzowanych, najnowocześniejszych piwnicach, w  zbiornikach skonstruowanych z nierdzewnej stali. Wszystko to w tym celu, ażeby zagwarantować perfekcyjną kontrolę jakości. Szampan  Yveline Prat to związek tradycji, umiłowania natury jak również nowoczesności.

Franck Bonville zaczął produkcję szampana niedługo po drugiej wojnie światowej. Postanowił podjąć nader ryzykowną decyzję i zużytkował całe swe finanse na kupno pierwszej plantacji winorośli, ażeby w krótkim okresie po tym zakupie wyprodukować swoja pierwszą butelkę wina musującego.
Dzisiaj plantacje Franck Bonville zajmują 20ha na obszarach, słynących z winorośli Chardonnay, czyli Oger, Cramant i Avize. Wszystkie winorośla zakwalifikowano jako Grand Cru. Firma znajduje się w Avize. Obecnie kierowana przez czwartą generację rodziny, jaka z nieprzerwanym entuzjazmem, z zachowaniem wszelkich standardów jak przodkowie sporządza swe wina musujące pod wyborną marką Franck Bonville.

Plantacja Michele Tixier to w przybliżeniu 4,5 ha w miejscowości Montagne de Reims. Formuła wina musującego Michele Tixier przeszła z rąk ojca na syna. W wytwarzaniu swojego szampana kierują się ogromną żyłką jak również miłością do swojej profesji, czego dowodem jest fakt, iż do dziś natknąć się na nich możemy jak osobiście pilnują leżakujących w piwnicach szampanów. Na dzień dzisiejszy dom Michele Tixier tworzy rocznie 14000 butelek napitku.

Jean Comym produkuje swoje szampany od przeszło czterdziestu lat. Plantacje  url=%LINK% Jean Comym /url leżą w Szampanii w Mont-Saint-Père. Jest to malownicza wioska która znajduje się sto kilometrów na wschód od stolicy Francji. Miejsce to zamieszkuje zaledwie sześciuset obywateli. Produkcja obliczana jest na 100000 butelek na rok. Winogrona do produkcji szampana pochodzą z plonów 4 rodzin. Wyjątkowy aromat szampana wywodzi się ze sposobu mieszania win. Jean Comym zapewnia znakomity smak a także rewelacyjną jakość. Szampan Jean Comym wiąże w sobie tradycje z technologicznym rozwojem. Wyjątkowy smak tych szampanów sprawia, iż powraca się do nich wielokrotnie.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.