Burgundia to jeden z najpiękniejszych regionów Francji, znany przede wszystkim z licznych i dobrze zachowanych zabytków sztuki romańskiej. Burgundia to również liczne, małe wioski z dawnymi zagrodami i małymi kościółkami, które sprawiają, że kraina ta sprawia sielskie wrażenie na odwiedzających ją turystach.

Miejscem, które warto zobaczyć w tej części Francji, jest m. in. słynne opactwo cystersów Abbaye de Fontenay. Warto zajrzeć do miejscowości Vezelay, w której znajduje się bazylika św. Magdaleny. To ważne miejsce dla chrześcijan, albowiem w bazylice są przechowywane relikwie św. Marii Magdaleny. Inna ciekawa katedra znajduje się w Autu, a powstała w XII wieku. Miastem, które można szczególnie polecić turystom, jest Dijon, znany z pięknego pałacu, książęcych nagrobków oraz ciekawego muzeum.

Burgundia znana jest również z wyśmienitego wina, zatem warto odwiedzić tutejsze winnice które do dnia dzisiejszego odgrywają dla mieszkańców tego regionu ogromną rolę. Wiele z nich jest udostępnionych do zwiedzania, zaś wino zakupione po zwiedzeniu takiej uprawy z pewnością pędzie lepiej smakowało.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.