Spośród wielu europejskich ośrodków narciarskich, to właśnie austriackie kurorty są nadal jednymi z najbardziej popularnych. Nie jest to spowodowane wyłącznie modą na narty w Austrii. Ten kraj oferuje narciarzom i snowboardzistom doskonałą infrastrukturę techniczną, świetnie przygotowane stoki, przepiękne widoki, a także niepowtarzalny klimat i wyjątkową gościnność. Dodatkowo oferty z kategorii „narty last minute” sprawiają, że wyjazd w Alpy może być naprawdę niedrogi. Jakie mocne argumenty przemawiają za wyborem wycieczki na narty do Austrii?

Po pierwsze, geografia. Terytorium Austrii w 60% zajmują Alpy. Ten łańcuch górski gwarantuje bajecznie malownicze widoki, które sprawiają, że jazda na nartach lub desce staje się niesamowitym przeżyciem. Alpejskie stoki są dobrze nasłonecznione i cechują się odpowiednim mikroklimatem.

Aż pięć z dziewięciu landów (czyli administracyjnych dzielnic Austrii) związanych jest z turystyką zimową. Decydując się na narty w Austrii, mamy do wyboru aż 80 regionów turystycznych, 700 miejscowości, ponad 200 ośrodków narciarskich, blisko 4 tysiące wyciągów i ponad 20 tysięcy kilometrów tras zjazdowych. Dzięki temu każdy amator sportów zimowych znajdzie miejsce odpowiednie do jego upodobań i umiejętności.

Po drugie, baza noclegowa. Austria oferuje ogromną bazę noclegową. Znajdziemy tam ekskluzywne hotele, apartamenty oraz przytulne, rodzinne pensjonaty. Zakwaterowanie cechuje się wysokim standardem, jednak nie oznacza to, że ceny za noclegi są zawsze bardzo duże. Korzystając z promocji, jakie oferują dobre biura podróży, np. na narty last minute, można znaleźć noclegi w naprawdę przystępnych cenach.

Po trzecie, infrastruktura. Ośrodki narciarskie w Austrii dysponują nowoczesnymi systemami wyciągów, które gwarantują brak kolejek. Poza tym austriackie stoki są doskonale przygotowane, naśnieżone i oznaczone; wytyczone często na terenach zalesionych. Austriackie Alpy dają też możliwość jazdy poza trasami na stokach, w głębokim śniegu.

Po czwarte, odległość od Polski. Narty w Austrii mają jeszcze tę zaletę, że bez problemów można dojechać w wybrane miejsce autokarem lub samochodem, co bywa zdecydowanie tańsze niż podróż samolotem.

Po piąte, atmosfera. Jedną z największych zalet austriackich ośrodków narciarskich jest niepowtarzalny klimat. Austriacy wyróżniają się gościnnością w stosunku do turystów, a austriackie miasteczka są wyjątkowo przytulne. Po całym dniu spędzonym na stoku można rozkoszować się pysznymi, regionalnymi daniami, serwowanymi w regionalnych restauracjach i gospodach oraz próbować specjałów wytwarzanych w tradycyjny sposób. Austriackie sery i śliwkowe nalewki są znane w całej Europie i nigdzie nie smakują tak dobrze, jak w Austrii.

Narty w Austrii są doskonałym pomysłem zarówno dla zwolenników uroczych, malutkich miasteczek, jak i miłośników dużych, nowoczesnych kurortów narciarskich. Początkujący narciarze i snowboardziści mają do wyboru wiele szerokich i łagodnych stoków, a osoby poszukujące mocnych wrażeń, bez problemu znajdą trudniejsze, bardziej wymagające trasy. Wszystko to dostępne jest bardzo często w ofertach wycieczek na narty last minute.

Więcej na stronie Biura Podróży Primoris.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.