Planujesz wycieczkę do Wrocławia? To miasto położone na Dolnym Śląsku ma tyle atrakcji, że można wyznaczyć zwiedzanie go kilkoma różnymi trasami. Możemy tropić ślady krasnali, które stały się swoistym symbolem Wrocławia i ukrywają się w jego najmniej oczekiwanych zakamarkach, ruszyć śladem mostów Wrocławia, który słusznie słynie jako miasto stu mostów, choć do dzisiaj trwa spór ile ich właściwie jest.

Skąd wzięły się krasnoludki we Wrocławiu, które dziś upamiętniają porozsiewane po całym mieście figurki. Co do tego, jest kilka wersji. Jedna z nich mówi, że krasnale były pierwszymi mieszkańcami tych ziem, inna opowiada o przekornym skrzacie Chochliku Odrzańskich, płatającym tak nieznośne figle mieszkańcom Wrocławia, że ci wezwali na pomoc krasnoludki, które skutecznie pozbyły się natręta i zamieszkały w mieście pilnując w nim spokoju. Jeszcze inna wersja przypisuje popularność krasnoludków latom 80. XX wieku, kiedy we Wrocławiu na murach pojawiały się właśnie takie znaki z ich podobiznami malowane przez grupę anarchistyczną walczącą w ten sposób z absurdami systemu komunistycznego - Pomarańczowa Alternatywa. Jak było naprawdę – nie wiadomo, ale można spokojnie zwiedzać Wrocław śladem pomników krasnali, które odnajdziemy niemal w każdym zakątku.

Podobne spory trwają, jeśli chodzi o liczbę mostów, którymi można powędrować spędzając czas we Wrocławiu. Popularna nazwa określa Wrocław miastem stu mostów, specjaliści mówią o ponad 130, wliczając w to rozmaite kładki, małe przeprawy i mosty kolejowe. Nie wdając się dłużej w te spory, na pewno warto będąc we Wrocławiu odwiedzić zwłaszcza przedwojenne jeszcze konstrukcje, jak Most Zwierzyniecki czy Most Tumski nazywany też Mostem Zakochanych, bo to tutaj wieszają oni podpisane kłódki świadczące o ich uczuciu.

Wędrując wrocławskimi szlakami, nie zapominajmy o noclegu, który pozwoli nam odpocząć przed kolejnymi podróżami. A jak odpoczywać, to w najlepszych możliwych warunkach i jak najbliżej centrum. Jeśli szukasz noclegu w samym sercu Wrocławia to apartamenty w nowoczesnym apartamentowcu OVO będą idealne dla Ciebie. Luksusowy apartament Wrocław, jaki znajduje się w ofercie Kings Apartments, pozwoli nam na wypoczynek w przerwie od licznych atrakcji tego miasta.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.