Wietnam to jedno z tych miejsc, gdzie wyjątkowo dobrą pogodą można się cieszyć przez cały rok. Dlatego, jeśli planuje się zimowe wakacje i chce się je spędzić bez kurtek, szalików i ciepłych swetrów to Wietnam jest bardzo dobrym miejscem, na taki odpoczynek.

Ładna pogoda, smaczna kuchnia, tropikalne wyspy, czy tarasy ryżowe, to tylko kilka argumentów, dla których warto ruszyć w tamtym kierunku, zwłaszcza gdy w Polsce temperatury na zewnątrz utrzymują się w okolicach zera stopni Celsjusza.

Kiedy najlepiej wybrać się w podróż do Wietnamu?

Warunki atmosferyczne w Wietnamie, który ma dużą rozciągłość południową, mogą się zmieniać i nieznacznie różnić w innych obszarach państwa. Wybierając konkretne punkty docelowe np. w przypadku podróży szytej na miarę przygotowanej przez biuro podróży Planet Escape, każdy turysta otrzyma informacje dotyczącą pogody w docelowych miejscach. W Wietnamie Centralnym najwięcej opadów deszczu występuje w październiku i listopadzie, na południu zaś od czerwca do października, a najmniej korzystne warunki panują w styczniu i lutym. Pod tym względem zawsze można dobrać sobie odpowiednie miejsca do zobaczenia w zależności od miesiąca, do którego planowany jest wyjazd.

Co warto zobaczyć i zwiedzić, gdzie wypocząć podczas pobytu w Wietnamie?

W Wietnamie, tak jak i w innych azjatyckich krajach nie brakuje egotycznych, wielobarwnych i imponujących miejsc, których nie można przeoczyć, wybierając się tam na wczasy. Między innymi jest to cudowna, przepełniona wyjątkowymi, bajkowymi krajobrazami Zatoka Ha Long. Jest to również miejsce idealne dla turystów, którzy lubią luksus, ponieważ region jest największym skupiskiem ekskluzywnych resortów i hotelów, w których zatrzymują się ludzie z całego świata. Sama zatoka została wpisana na światową listę UNESCO dzięki występującej tutaj wyjątkowej faunie i florze oraz kilku stanowiskom archeologicznym znajdującym się na jej obszarze. To także miejsce, gdzie można poznać Wietnamczyków mieszkających na łodziach oraz dać się ponieść szałowi zakupów na pływającym targu.

Hanoi, czyli miasto Kontrasów, których nie trzeba się specjalnie doszukiwać. Najlepiej można je poznać, dając się ponieść własnym nogą w bezcelową wędrówkę po wąskich klimatycznych uliczkach. Po spacerze warto usiąść w jednej z przydrożnych kawiarni i przy aromacie kawy wsłuchać się w wyjątkowy rytm tego miejsca. Wieczorem warto wziąć udział w pokazach hanojskich kukiełek wodnych.

Najlepszym miejscem na odkrywanie wietnamskiej kultury jest bez wątpienia Delta Mekongu. Wybierając wczasy z oferty Planet Escape, można liczyć na wycieczki rowerowe po tej wyjątkowo barwnej okolicy, co również daje możliwość zbliżenia się do mieszkających tam Wietnamczyków i zapoznania się z ich codziennym życiem.

Hoi An może być jednym z ciekawszych przystanków w podróży. To miasto, w którym mieści się najwięcej zakładów krawieckich, a samo szycie jest tutaj prawdziwym kunsztem. Biznes szycia na miarę jest tutaj bardzo rozwinięty i cieszy się sporym zainteresowanie nawet wśród przebywających na wakacjach turystów. Co ciekawe, koszt uszycia np. garnituru wcale nie jest bardzo wysoki, dlatego często Europejczycy fundują sobie takie pamiątki z Wietnamu.

W okolicach Sajgonu można zmierzyć się z wojenną historią Wietnamu. Dla turystów udostępnione jest jedynie 100 metrów słynnego tunelu Cu Chi, w którym przebywali żołnierze w trakcie wojny wietnamskiej. Są to niesamowicie klaustrofobiczne przestrzenie, dlatego nie każdy zwiedzający jest w stanie przejść cały, nawet tak krótki odcinek.

To tylko kilka propozycji i atrakcji, których nie może zabraknąć na mapie podróży. Po tylu wrażeniach trzeba zadbać również o odpowiedni wypoczynek. W Wietnamie nie będzie z tym problemu, ponieważ nie brakuje tutaj spokojnych, piaszczystych plaż, z których można bezpośrednio wejść do lazurowej wody. Mui Ne oferuje aż 15 kilometrów plaży, a w tym olbrzymie wydmy oraz idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Tuż przy granicy z Kambodżą znajduje się Phu Quoc, równie piękna i malownicza. Idealna, żeby odpocząć w ciszy i spokoju oraz popracować nad swoją opalenizną.

Co warto wiedzieć o Wietnamie, wybierając się tam na wczasy?

Wybierając się do Wietnamu, należy pamiętać, że od obywateli Rzeczypospolitej wymagana jest wiza. Można wyrobić ją na lotnisku po wcześniejszym otrzymaniu promesy wizowej, którą zapewnia biuro podróży lub agencja turystyczna. Istnieje również możliwość wyrobienia jej w Ambasadzie Wietnamu. Przyznawana jest ona na okres 12 miesięcy. Nie są wymagane szczepienia, ale ze względów bezpieczeństwa zaleca się wybranie kilku podstawowych szczepień np. przeciwko tężcowi czy błonicy. Wietnam jest jednym z tańszych państw, jeżeli chodzi o kupno jedzenia. Przydrożne bary oferują bardzo dobre posiłki w niskich cenach, dla przykładu kawę można wypić tam za niecałego dolara. Wybierając się do Wietnamu, trzeba pamiętać, że według wierzeń liczba 4 jest postrzegana jako pechowa, dlatego często wybierając się np. na czwarte piętro budynku, można nie znaleźć jego oznaczenia. Najpopularniejsze wietnamskie trunki alkoholowe to wina z wężem lub innym rodzajem gada. Według Wietnamczyków taki napój ma mieć nieocenione właściwości lecznicze. Obecnie kraj ten jest największym na świecie eksporterem orzechów nerkowca.

planetescape.pl

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.