Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Na to pytanie można odpowiadać bez końca - stolica Dolnego Śląska oferuje bowiem niezliczone atrakcje przeznaczone zarówno dla turystów, jak i rodzimych mieszkańców miasta. Coś dla siebie znajdą także najmłodsi, gdyż Wrocław nie zapomina o miejscach tworzonych specjalnie dla dzieci. Masz wolną chwilę w Mieście Stu Mostów? Odwiedź najciekawsze miejsca we Wrocławiu! Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Na to pytanie można odpowiadać bez końca - stolica Dolnego Śląska oferuje bowiem niezliczone atrakcje przeznaczone zarówno dla turystów, jak i rodzimych mieszkańców miasta. Coś dla siebie znajdą także najmłodsi, gdyż Wrocław nie zapomina o miejscach tworzonych specjalnie dla dzieci. Masz wolną chwilę w Mieście Stu Mostów? Odwiedź najciekawsze miejsca we Wrocławiu!

Rynek we Wrocławiu - co warto zobaczyć w ścisłym centrum miasta?

Lista atrakcji, które warto zobaczyć we Wrocławiu, jest naprawdę imponująca. Zanim wyruszymy na podbój stolicy Dolnego Śląska, warto zadbać o wygodne miejsce noclegowe - np. w Hostelu Trzy Kolory, który znajduje się w samym sercu miasta. Gdy już mamy dogodną bazę wypadową, pora na spacer po wrocławskim rynku, gdzie otoczeni zostaniemy wieloma interesującymi budowlami, z których każda posada fascynującą historię zamkniętą w starych murach. Wystarczy pozwolić sobie na leniwy spacer alejkami rynku, aby dostrzec zabudowania, po których na pierwszy rzut oka widać, jak wiele przeszły, i jak dużo mają jeszcze do zaoferowania mieszkańcom.Na pierwszy ogień zdecydowanie wysuwa się późnogotycka budowla Ratusza, uważana za jeden z najważniejszych zabytków architektonicznych we Wrocławiu. Budynek znajduje się także na liście najlepiej zachowanych ratuszy w naszym kraju. Nie wszyscy wiedzą, że wewnątrz znajdziemy jeden z oddziałów wrocławskiego Muzeum Miejskiego, a konkretnie - Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Znacznie bardziej popularna jest mieszcząca się w podziemiach budynku Piwnica Świdnicka - najstarsza restauracja w Europie.

Wśród godnych zainteresowania obiektów zlokalizowanych na wrocławskim rynku znajdują się także liczne historyczne kamienice. Ich elewacje budzą podziw wszystkich spacerowiczów, którzy pamiętają, aby patrzeć na coś innego niż ekran własnego telefonu. Szczególnie warto dokładniej przyjrzeć się fantazyjnym ozdobnikom widniejącym na Kamienicy Pod Gryfami, a także parze filigranowych, połączonych łukiem kamieniczek znanych jako Jaś i Małgosia. Większość turystów uważa je za symbol szczęścia i miłości w związku, chętnie robiąc sobie przy nich zdjęcia. Jaś i Małgosia to także popularne tło podczas ślubnych sesji zdjęciowych. Dopiero najbardziej uważni przechodnie zauważą, że ten spajający budynki, kamienny łuk zawiera łacińską sentencję: “Mors Janua Vitae”, co oznacza “Śmierć bramą życia”. Łuk jest bowiem pamiątką z czasów średniowiecza - stanowił fragment bramy wiodącej na cmentarz ulokowany zaraz przy budynku kościoła.

Co warto zwiedzić w okolicach Wrocławia?

Jeśli serce Wrocławia nie ma dla Ciebie tajemnic, warto zwiedzić także jego okolice. Niezwykłe atrakcje czekają choćby  w Leśnicy - oddalonej 15 kilometrów od centrum miasta dzielnicy Wrocławia. Do jej największych atrakcji należy oczywiście słynny leśnicki zamek, którego najbardziej wiekowe zabudowania datowane są na XII stulecie! W jego piwnicach znajdziemy także pozostałości architektonicznie z XIII wieku. Choć sam zamek na przestrzeni wieków ulegał licznym przebudowom i zmianom koncepcyjnym, a niejednokrotnie także zniszczeniom, gmach wciąż stanowi niezwykły popis budowlanego kunsztu. Współcześnie budynek stanowi siedzibę Centrum Kultury “Zamek” - instytucji zajmującej się organizacją wielu niezwykle interesujących wydarzeń związanych ze światem kultury. Odbywają się tu liczne wernisaże, wystawy i warsztaty artystyczne.

Do roku 1928 Leśnica miała prawa autonomicznego miasteczka. Z tego powodu, spacerując po okolicy, warto zwrócić uwagę na jej układ urbanistyczny oraz budzące podziw, świetnie zachowane wille i pięknie zdobione kamienice. Tereny te nie ucierpiały bowiem w wyniku wojennej zawieruchy w 1945 roku. Przy okazji warto wstąpić także do kościoła św. Jadwigi, w którym znajdziemy gotyckie elementy architektoniczne pochodzące z czasów średniowiecza, oryginalne polichromie na sklepieniu oraz datowaną na XV wiek, oryginalną gotycką rzeźbę Madonny z Dzieciątkiem.

Choć Leśnica znajduje się w znacznej odległości od centrum Wrocławia, z jej zwiedzenia nie powinny rezygnować osoby pozbawione własnego środka transportu. Aby dotrzeć do dzielnicy, wystarczy wybrać jeden z tramwajów (3, 10, 20) bądź regularnie kursujący autobus. Szacowany czas dojazdu wynosi bowiem zaledwie pół godziny!

Publikacja: insane.agency

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.