Malownicza Turcja to kraj, będący celem wakacyjnych wojaży większości Polaków. Bajeczna roślinność, zapierające dech w piersiach wybrzeża i urokliwe miasteczka, każdego roku przyciągają do Turcji rzesze spragnionych emocji turystów.

Turcja to miejsce wręcz idealne na wakacyjny wyjazd. Przysłowiowe „coś dla siebie” znajdą tu bowiem zarówno osoby ceniące sobie relaks i dobre jedzenie, jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku, ludzie o duszy romantyków czy zapaleni historycy. Ogromna ilość dostępnych atrakcji nie pozwala na nudę, a różnorodność regionów dodatkowo potęguje chęć zwiedzania terytorium kraju.

Jednym z najczęściej wybieranych przez turystów regionów, jest usytuowana w południowej części kraju Riwiera Turecka, znana także pod nazwą Turkusowe Wybrzeże. Riwiera Turecka zajmuje powierzchnię 780 580 km2 i rozciąga się od portowej miejscowości Finike, aż po jeden z najpopularniejszych kurortów Turcji, malowniczą Antalyę. Riwiera Turecka to region o charakterze typowo turystycznym. Znajdziemy tu liczne hotele, restauracje, sklepy z pamiątkami oraz całkiem sporą ilość zabytków. Jakie miasta warto odwiedzić podczas pobytu na Turkusowym Wybrzeżu?

Alanya to kurort rozciągający się na odległość około 20 km. Wjeżdżając do miasta od strony wspomnianej Antalyi naszym oczom ukaże się skalisty półwysep, którego szczyt wieńczą ruiny seldżuckiej twierdzy z murami obronnymi, zwanej zamkiem Kalesi. Warto dokładniej przyjrzeć się tej niezwykłej budowli, ponieważ w obrębie jej murów można znaleźć sporą ilość innych zabytków, w tym Czerwoną Wieżę, będącą symbolem miasta.

Zaledwie 50 km od Alanyi znajduje się Side, niewielkich rozmiarów miasteczko usytuowane bezpośrednio nad brzegiem Morza Śródziemnego. Szacuje się, że Side powstało około VII w. p.n.e. Ta urocza miejscowość, pomimo nieznacznych rozmiarów, ma do zaoferowania całkiem przyzwoitą ilość atrakcji. To miejsce, które spełni oczekiwania osób poszukujących spokoju i relaksu. Nie znajdziemy tu bowiem ani nocnych klubów, ani też dyskotek czynnych do białego rana. Zamiast nich możemy natomiast zwiedzić ruiny amfiteatru czy świątyń Ateny i Apolla.

Mniej więcej 30 km od Antalyi położona jest jedna z najnowocześniejszych miejscowości Riwiery Tureckiej, Belek. To właśnie tu znajdują się najwyższej jakości hotele all inclusive w Turcji, które czynne są przez okrągły rok. W Belek znajdziemy liczne pola golfowe, ekskluzywne baseny, profesjonalne boiska piłkarskie, a nawet centrum turystyczne wyposażone w bazar, sklepy oraz sporą ilość restauracji. Wśród najpopularniejszych atrakcji wymienić należy możliwość przejażdżki konnej, wypożyczenia łodzi czy odbycia wycieczki promem bądź jeepem.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.