Islandia to piękny kraj, który przyciąga turystów przede wszystkim ze względu na wspaniałe widoki oraz nienaruszoną przyrodę. Jednocześnie w czasie planowania wyjazdu należy brać pod uwagę fakt, że jest to jedno z droższych państw w Europie. Dlatego warto zorganizować wyprawę tak, żeby zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc i jednocześnie uniknąć zbyt dużych wydatków.

Najtańszym rozwiązaniem w przypadku podróży na Islandię jest samodzielne zorganizowanie takiego wyjazdu. Na wyspę warto dolecieć samolotem. Podróż promem umożliwia zabranie własnego samochodu, jednak nie jest tania i pochłania dużo czasu. Lepiej wynająć auto na miejscu, zwłaszcza że na wyspie znajduje się naprawdę dużo wypożyczalni i znalezienie odpowiedniego pojazdu nie jest trudne. Można również skorzystać z innych rozwiązań. Osoby, które szukają jak największych oszczędności, powinny spróbować podróżowania autostopem. Taka forma jest dosyć popularna, ale niekoniecznie bardzo wygodna. Oprócz wynajęcia samochodu i autostopu można się także zdecydować na korzystanie z autobusów oraz linii lotniczych.

Islandia to kraj dla ludzi, którzy lubią obcować z naturą, dlatego na wyjazd najlepiej zabrać namiot. Najbardziej oszczędnym rozwiązaniem jest rozbijanie się na dziko - znalezienie miejsca, gdzie można rozstawić namiot za darmo nie stanowi większego problemu. Przynajmniej od czasu do czasu warto jednak zdecydować się na skorzystanie z płatnego kempingu, który zapewni znacznie bardziej komfortowe warunki, czyli dostęp do prysznica i elektryczności. Większość kempingów na Islandii jest bardzo dobrze zorganizowana i jednocześnie znacznie tańsza niż pobyt w hotelu. 

Dobrym sposobem na obniżenie kosztów wyjazdu na Islandię będzie wyprawa poza sezonem letnim. W chłodniejszych miesiącach ceny noclegów i wynajmu samochodu spadają nawet o połowę. Jednocześnie trzeba liczyć się z mniejszą ilością słońca oraz niższymi temperaturami, które panują wiosną i jesienią. W przypadku braku gotówki pomocne będą pożyczki chwilówki, dzięki którym uda się zorganizować wymarzoną wyprawę na Islandię.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.