Letnie miesiące są najwspanialszym czasem w roku. Można wypoczywać na świeżym powietrzu czy też wybrać się daleko na urlop. Dla właścicieli ogródków albo działek to intensywny czas pracy. Połowa i koniec lata to przeważnie czas w którym zbiera się największą ilość. Na krzewach i drzewkach dojrzewają owoce i warzywa. Rosną także kolorowe kwiaty i pnącza. Jakie rośliny zazwyczaj uprawiamy w naszych ogrodach? Które owoce i warzywa z reguły zbieramy pod koniec lata?

Witaminy z ogrodu

Na przełomie lipca i sierpnia w ogrodzie na grządkach zaczynają rozwijać się pierwsze warzywa. Każdy kto wcześniej zaplanował rozsadę, w tym momencie może uzyskać owoce swojej pracy. Wcześnie pojawia się fasolka. Kto miał niewiele miejsca, posadził ją jak pnącze po tyczce. Istnieją fasolki zielone, żółte, fioletowe. Posadzone wspólnie bardzo ładnie ozdabiają warzywnik. Połowa lata to ostatni dzwonek, żeby zasiać fasolę po raz drugi, przy pomyślnej pogodzie jeszcze zdąży dać plon. Sezon ogórkowy pojawia się już w lipcu. Można je sadzić w tunelu czy też pod chmurką. Najlepsze są właśnie takie wprost z krzaka, chrupkie i soczyste. Na grządkach rosną też wczesne marchewki i buraki, a cukinie i oraz kabaczki wytwarzają najbardziej bogate plony. Jednak prawdziwym królem letniego warzywnika jest pomidor. Od środka wakacji zaczyna dawać sute plony i pod warunkiem, że aura okaże się w dalszym ciągu sprzyjająca może obdarowywać nas aż przez kilka dobrych tygodni. Pomidor z domowego ogródka ma zapach i smak najlepszy na świecie. Można nawet wyhodować pomidory na balkonie, o ile nie posiada się działki, czy ogrodu. Kiedy nadchodzi kres lata w ogrodzie dojrzewają dynie. Niektórzy zasiali tylko te ozdobne, za sprawą których można przystroić przedogródek lub parapet. Ale ten, kto miał sadzonki dyni o grubym, słodkim miąższu, może szykować smakowite zupy, wypieki i placki.

W sadzie

Na półmetku lata dojrzewają owoce. Bezsprzecznie pora na truskawki i poziomki właśnie się kończy, ale za to w ich zastępstwie można jeść porzeczki, czereśnie i wiśnie. Od początku sierpnia można też zbierać najróżniejsze odmiany śliwek. A Natomiastsmak papierówek, najsłynniejszych jabłek z wsiowego ogrodu to wprost niezapomniane doświadczenie. Na schyłek lata można już zamyślać robienie przetworów. Domowe powidła ze śliwek, lub intensywny gęsty sok malinowy to najlepsze antidotum na jesienną chandrę. Wyłącznie warzywa i owoce pochodzące z własnej, ekologicznej uprawy są cennym źródłem witamin i zdołają wpływać korzystnie na naszą odporność. Każdy, kto zdoła skorzystać z warzyw i owoców z własnego ogrodu jest prawdziwym szczęściarzem.

Co kwitnie latem

W miesiącach letnich rośnie zawsze burza kolorowych kwiatów. To wielki spektakl barw i zapachów. Rozkwitają róże, potem lilie, hortensje, słoneczniki. Rośliny jednoroczne właśnie w tej chwili kwitną najobficiej. Na rabatach rośnie mnóstwo astrów i margerytek. Nie wskazane jest szczędzić miejsca w ogrodzie, jeżeli ktoś chce spoglądać na motyle, słuchać brzęczenia pszczół. Ogród pełen kolorowych pachnących kwiatów to nie wyłącznie wspaniały widok, lecz także piękny ozdobny akcent w wazonie na stole. Warto w związku z tym wyznaczyć miejsce w ogrodzie na rabaty kwiatowe, które odzwdzieczą się wspaniałym bogactwem wonia także przepięknym uroczymwyglądem. Niektóre odmiany kwiatów można suszyć. Ze względu na to mogą przystroić nasz dom również w zimie.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.