Archeolodzy po zrealizowaniu badań, w których wspomogły ich fotografie satelitarne stwierdzają, iż znaleźli w Ameryce Północnej ślady drugiej osady wikingów.

W Kanadzie na wyspie Nowa Finlandia położona jest osada L'Anse aux Meadows będąca jedyną odszukaną dotychczas wioską wikingów. Archeolodzy z Wielkiej Brytanii i Ameryki są zafascynowani lodowymi podaniami o obecności innych takiego typu wiosek. Według badaczy Nowa Finlandia jest najprawdopodobniej kolejną taką wioską co weryfikują wykopaliska a także zdjęcia satelitarne.

Odkrycia te nie zostały jeszcze oficjalnie poświadczone. Jednak o ile odkrycia są rzetelne zaś ślady odkryte na wyspie Nowa Finlandia rzeczywiście należą do wikingów to odkrycie to stanowiło by uznanie teorii, iż wikingowie usiłowali skolonizować Amerykę 500 lat wcześniej aniżeli Kolumb.

W najbliższym czasie w publicznej telewizji BBC i PBS mają być wyemitowane obrazy dokumentalne ujawniające szczegóły tych odkryć.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.