AlphaGo to sztuczna inteligencja stworzona przez inżynierów z Google i DeepMind. Wspólnie skonstruowali oni układ, który łączy konwencjonalne metody sztucznej inteligencji, polegające na rozpatrywaniu wszelkich realnych lokalizacji przy pomocy stworzonego drzewka zapytań, z techniką głębokiego uczenia maszynowego (deep learning).

Sztuczna inteligencja AlphaGo na początku marca tego roku zwyciężyła 18-krotnego mistrza świata w tradycyjnej grze Go. Uzyskany rezultat jest imponujący - machina wygrała 4:1, a przebycie Lee Sedol'a zostanie zapamiętane na stałe. Tak rewelacyjne zwycięstwo wzmogło apetyty ekspertów z Chin. Przyznali oni, iż skoro człowiek nie jest obecnie dla AlphaGo wyzwaniem, to być może lepszym oponentem będzie inna maszyna. Inżynierowie z Państwa Środka zaprojektowali wobec tego ChinaComputer Go, czyli system sztucznej inteligencji, który ma być odpowiednim adwersarzem dla AlphaGo. Naukowcy z Chin chcą wyzwać na pojedynek sztuczną inteligencję stworzoną przez Google i DeepMind. Na razie nie jest jeszcze ustalone, w jakim czasie oraz według jakich zasad odbędzie się rywalizacja, ale niewątpliwie machiny zagrają ze sobą w Go.

Należy przy tym wspomnieć, że choć starcie AlphaGo z Lee Sedolem miał miejsce w Korei Południowej, to gra w Go została wymyślona w Chinach. Z tego właśnie względu planowany pojedynek amerykańskiej sztucznej inteligencji z chińską sztuczną inteligencją może być naprawdę bardzo interesujący. Kto wie, może okazać się, że w przyszłości takie pojedynki AI będą na porządku dziennym oraz pozwolą rozwiązać spór, jaki układ sztucznej inteligencji jest lepszy?

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.