Rolety zewnętrzne posiadają szerokie zastosowanie w wielu rodzajach budynków, zarówno prywatnych, jak i użyteczności publicznej. Ich zadaniem jest ocieplenie budynków, pełnienie funkcji antywłamaniowej, a także po prostu zapewnienie prywatności. Jeśli chodzi o rolety zewnętrze, w zależności od ich rodzaju, można montować zarówno w stojących budynkach, jak i tych, które dopiero są w trakcie budowy. Sterowanie może być manualne, przewodowe lub bezprzewodowe - sterowanie zdalne. Wybór najlepszej opcji uzależniony jest od indywidualnych preferencji. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat rolet zewnętrznych, zapraszamy do lektury naszego tekstu. W artykule znajdziesz wiele praktycznych porad i cennych wskazówek, które pomogą wybrać idealne zewnętrzne rolety. 

1. Rolety zewnętrzne - czym się charakteryzują? 

2. Zamontowanie rolet zewnętrznych - czy jest opłacalne? 

3. Rolety podtynkowe i inne rodzaje 

Rolety zewnętrzne - czym się charakteryzują? 

Jak to jest z roletami zewnętrznymi? Z czego są składają? Podstawowe elementy to przede wszystkim skrzynka rolety, pancerz rolety i prowadnice, po których pancerz zwija się do skrzynki. Wszystkie te części dostępne są w wielu kolorach i rodzajach, dzięki temu bez problemu można wybrać model idealny dla siebie. A co co warto zwrócić uwagę, kupując rolety zewnętrzne? Na pewno ważny jest etap prac w budynku, to znaczy czy roleta montowana będzie w trakcie budowy, remontu czy modernizacji. Istotne jest także odpowiednie umiejscowienie skrzynki  - może znajdować się na elewacji budynku lub można zamontować ją do wnętrza domu. O czym jeszcze musisz pamiętać? O właściwym ulokowaniu klapy rewizyjnej, która niezbędna jest podczas konserwacji i serwisowania rolet. 

Zamontowanie rolet zewnętrznych - czy jest opłacalne? 

Jakie korzyści przynosi zamontowanie rolet zewnętrzny? Poniżej przygotowaliśmy listę tych najważniejszych. 

  • swobodne regulowanie ilości światła w domu, 
  • zapewnienie prywatności, wsparcie izolacji akustycznej,
  • ochrona przed niskimi i wysokimi temperaturami, wsparcie termoizolacji, 
  • zmniejszenie kosztów zużycia energii do ogrzania domu, 
  • wysoki komfort użytkowania, manualne lub zdalne sterowanie 
  • zwiększenie poziomu bezpieczeństwa antywłamaniowego, 
  • ochrona stolarki okiennej przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, 
  • kwestie dekoracyjne. 

Rolety podtynkowe i inne rodzaje 

Jakie są najpopularniejsze rodzaje rolet? Wyróżniamy między innymi: 

1. Rolety natynkowe, które montuje się w budynkach, które już istnieją lub są w trakcie powstawania. Montaż można przeprowadzić w każdej chwili, nie jest on specjalnie problematyczny.

2. Rolety podtynkowe - ten typ stosuje się na etapie ocieplania nowo powstających budynków. Jeśli chcesz zamontować je w budynku, który już istnieje, konieczna są zmiany w nadprożu. Dużo wygodniejsze jest zaplanowanie montażu przy projekcie budynku. Jest to zdecydowanie najbardziej efektywne rozwiązanie, niż późniejsze wprowadzanie zmian.  

3. Rolety zewnętrzne nadstawne - montuje się je razem z oknem w nowo powstających budynkach. Montaż można także wygodnie przeprowadzić w trakcie wymiany stolarki okiennej. Skrzynka rolety jest niewidoczna, a roleta wydaje się być jednorodną częścią okna.

4. Rolety nadprożowe - ich skrzynka montowana jest w trakcie wznoszenia ścian budynku, dlatego system ten przeznaczony jest do nowopowstających budynków.  

5. Rolety antywłamaniowe - zwiększają bezpieczeństwo osób, a także zabezpieczają dobytek na przykład podczas dłuższej nieobecności właścicieli mieszkania lub domu. Powszechnie montowane są w domach jednorodzinnych i budynkach usługowych. 

 

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.