Uczeni wykazali, iż u osób, posiadających młodszego brata albo siostrę minimalizuje się ryzyko zachorowania na astmę, alergię jak również ochrania przed otyłością. W starszym bracie czy siostrze budzi się poczucie odpowiedzialności, podobnie jak dyspozycje przywódcze.

Jak demonstrują najświeższe badania przeprowadzone przez Julie Lumeng - Dr z University of Michigan w mniejszej ilości przypadków z tematem otyłości borykają się osoby, posiadające młodsze rodzeństwo. Warunkiem jest, iż różnica wieku między nimi nie przekracza czterech lat. Możliwą przyczyną takiego stanu może być to, iż kobiety będąc w stanie błogosławionym, a później karmiąc piersią zmieniają dietę na zdrowszą, co przekłada się na sposób jedzenia pozostałych członków rodziny. Może być również tak, iż zwyczajnie przy młodszym rodzeństwie starsze pociechy zmuszone są do większej aktywności . Na to, która z tych rzeczy ma oddziaływanie badacze w dalszym ciągu nie wykryli odpowiedzi, choć wskazują oni również inne zalety powiązane z posiadaniem rodzeństwa.

Następną zaletą jest to, że pociechy mające siostrę lub brata rzadziej cierpią na skutek astmy oraz alergii. Wyjaśnieniem tego jest tzw. hipoteza higieniczna według której trudniej jest dopilnować kilkorga pociech aniżeli jednego. W następstwie częściej się brudzą, jedzą rzeczy z podłogi czy z kociej miski. Dzieci te mają częstszy kontakt z mikroorganizmami co oddziałuje dodatnio na ich system immunologiczny. Trwałe ćwiczenie go sprawia, iż nie atakuje on swoich komórek powodując alergię czy astmę. W zastępstwie tego eliminuje on niebezpieczne wirusy i bakterie.

Rodzi się wobec tego pytanie - czy rodzice chcąc troszczyć się o dobrobyt potomka powinni postarać się o to żeby posiadało ono siostrę albo brata? Na tak postawione pytanie nie istnieje jednoznaczna odpowiedź. Są jednak eksperymenty, z których wynika, iż to jedynacy i starsze dzieci częściej osiągają sukcesy. Jest tak prawdopodobnie wskutek tego, iż pierwszym a także jedynym dzieciom rodzice od początku oddają całą atencję i wolny czas. Widocznie ma to kolosalny wpływ na rozwój dzieci.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.