Szczecin to miasto, które w ostatnich latach niesłychanie szybko się rozwija. Wydaje się, że powoli wychodzi ze stagnacji, o czym świadczą kolejne inwestycje - zarówno miasta, jak i prywatnych przedsiębiorców. Mimo że akademicka tradycja stolicy województwa zachodniopomorskiego nie jest zbyt długa i bogata, to coraz więcej młodych ludzi z regionu (i nie tylko) decyduje się na studia w Szczecinie. Co jeszcze bardziej istotne - bardzo wielu absolwentów zostaje w mieście po studiach, co jest nie bez znaczenia, jeśli chodzi o rynek nieruchomości.

Jako swoje pierwsze mieszkanie, młodzi ludzie wybierają zwykle kawalerki. Szczecin nie jest tu wyjątkiem. Dotyczy to zarówno singli, jak i par. To właśnie pary studenckie bardzo często decydują się na wynajem jednopokojowego mieszkania. Niektórzy od razu, w ramach przeprowadzki do Szczecina, inni - po kilku latach dzielenia mieszkań z innymi osobami. Coraz częściej dla młodych ważna jest wygoda. I nawet jeśli lubią imprezować ze znajomymi, niekoniecznie mają ochotę na prowadzenie typowo akademickiego życia dwadzieścia cztery godziny na dobę. Zapewne nie bez znaczenia jest to, że coraz więcej studentów także pracuje. Dla takich osób bez wątpienia kawalerka będzie dobrym wyborem, szczególnie jeśli chodzi o Szczecin - kawalerki tu można bowiem wynająć w naprawdę niskich cenach.

Również ze względu na koszty, kiedy dwudziesto- czy trzydziestolatkowie decydują się na zakup pierwszego mieszkania, to - o ile nie mają jeszcze dzieci - wybierają kawalerki. Szczecin obfituje w takie lokale zarówno w centrum miasta, jak i na spokojniejszych osiedlach, takich jak Przyjaźń, Zawadzkiego-Klonowica, Pomorzany, Słoneczne i innych. Zarówno ci, którzy potrzebują ciszy, jak i ci, którzy lubią przebywać w centrum miasta na okrągło, znajdą coś dla siebie. Aby nie zatonąć w gąszczu internetowych czy prasowych ofert, warto rozważyć skorzystanie z usług biura nieruchomości.

Oferty z biur nieruchomości są szczególnie polecane osobom zapracowanym lub tym, które do Szczecina dopiero planują przyjechać i chcą zminimalizować czas poświęcony na oglądanie nieciekawych mieszkań. Dobry pośrednik przygotuje dla chętnego na wynajem lub zakup kawalerki odpowiednią ofertę. Niezależnie więc od tego, czy poszukujemy kawalerki z aneksem kuchennym, loftu, mieszkania typu studio czy kawalerki ze specjalnie wydzieloną przestrzenią do spania (na przykład na antresoli) - biuro nieruchomości na poziomie sprosta naszym oczekiwaniom.

Szeroki wybór kawalerek w Szczecinie oferuje Extra Invest, biuro nieruchomości z bogatym, wieloletnim doświadczeniem.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.