Najpopularniejszymi składnikami naturalnych kosmetyków są te rośliny, które występują na pustyni. Dowiedziono bowiem, iż to właśnie w nich jest największą ilość substancji które budują skórę. W związku z tym właśnie kosmetyki z kaktusem oraz aloesem są odpowiednie na poparzenia skórne, ale także dla osób, które chcą obniżyć widoczność blizn na skórze.

Często wykorzystywanym składnikiem kosmetyków naturalnych jest także glinka. Przede wszystkim dotyczy to glinki kambryjskiej, która zawiera w sobie obfitość mikroelementów oraz odżywczych substancji. W glince, wedle naukowców, znajduje się około dwadzieścia minerałów i soli mineralnych. Dzięki nim skóra zostaje oczyszczona do głębi.

Ciekawym składnikiem kosmetyków naturalnych są także algi morskie, zawierające w sobie sporo substancji pozyskiwanych z mórz oraz oceanów. Są nawet kobiety, które hodują na własną rękę algi morskie na parapetach swoich okien, żeby później przyrządzić z nich mieszanki pozwalające na dłużej zatrzymać młodość i energię. Algi gwarantują odżywienie naszej skóry.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.