Hel noclegi – widok na Hel z lotu ptaka

Hel to kaszubskie miasto portowe położone na Półwyspie Helskim, nazywanym niekiedy „początkiem Polski”. Cieszy się ono ogromną popularnością wśród osób, które chcą odpocząć w otoczeniu pięknej przyrody. A jakimi konkretnie przyrodniczymi atutami może pochwalić się Hel? Noclegi blisko morza warto wykorzystać na podziwianie Mierzei Helskiej, rezerwatu Helskie Wydmy oraz wizytę w tamtejszym fokarium.

Hel to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości turystycznych nad Bałtykiem. Znajduje się tam piękna plaża, port jachtowy i latarnia morska, ciekawe zabytki militarne, a wyjątkowe warunki wietrzne przyciągają miłośników sportów wodnych, głównie windsurfingu.

Atutem miasta są komfortowe apartamenty Hel. Miasto pod tym względem nie ustępuje większym nadbałtyckim kurortom. Takie miejsca, jak Cypel Helski czy Apartamenty Foka spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Noclegi nad morzem w Helu i okolicach chętnie wybierają również osoby spragnione kontaktu z przyrodą – można tam bowiem znaleźć sporo miejsc interesujących pod względem krajobrazowym czy botanicznym.

Noclegi Hel – wyjątkowa Mierzeja Helska

Bardzo ciekawym obszarem pod względem turystycznym jest cała Mierzeja Helska, na której położone jest miasto Hel. Apartamenty z widokiem na morze zachęcają nie tylko do plażowania, ale także do spacerów po okolicy. Mierzeja powstała na skutek działania morskich prądów, które niosły piasek wypłukiwany z dna morza.

Obecnie Mierzeja Helska ma długość 34 km, jej szerokość natomiast waha się od 3 km na cyplu do 150 m w najwęższym miejscu. Można tam godzinami spacerować wzdłuż porośniętego sosnowym lasem brzegu morza i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Nieprzypadkowo Mierzeja Helska jest częścią utworzonego w 1978 r. Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Pokoje Hel – zobacz rezerwat Helskie Wydmy

Gdy uda się już wynająć dopasowany do potrzeb helski apartament, warto przeznaczyć co najmniej jeden dzień na wycieczkę po rezerwacie Helskie Wydmy. Jest to pas nadmorskiego brzegu o powierzchni ponad 108 hektarów, który został wydzielony w 2006 r. w celu ochrony naturalnego wydmowego krajobrazu oraz bogatego ekosystemu.

A trzeba przyznać, że jest to prawdziwa enklawa dzikiej przyrody! Wydmy mają charakter typowo botaniczny – rosną tam wyjątkowe w skali kraju porosty i grzyby naporostowe, chronione mikołajki nadmorskie oraz wydmuchrzyce piaskowe i piaskownice zwyczajne. Po terenie rezerwatu można poruszać się wydzieloną ścieżką edukacyjną.

Mieszkanie Hel – niedaleko fokarium

Unikalną w skali kraju placówką badawczo-edukacyjną jest znajdujące się w Helu fokarium, będące częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Jego głównym zadaniem jest odtworzenie i ochrona populacji fok szarych w południowym Bałtyku. Specjaliści zajmują się tam hodowlą fok, a także otaczają opieką osobniki ranne i chore – po wyleczeniu są one wypuszczane na wolność.

Fokarium jest czynne przez cały rok, każdego dnia. O godz. 11:00 oraz 14:00 odbywa się tam pokaz karmienia fok z prelekcją dla zwiedzających. Można podczas niej dowiedzieć się więcej nie tylko o tych fascynujących zwierzętach, ale i problemach ekologicznych Bałtyku.

Jest wiele powodów, by na miejsce urlopu nad Bałtykiem wybrać właśnie Hel. Noclegi z widokiem na morze, doskonałe warunki do odpoczynku i piękna okoliczna przyroda to tylko kilka z nich, zatem zarezerwuj nocleg dla siebie i najbliższych i… wyruszaj na sam początek Polski!

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.