Na sposób, w jaki dany hotel jest postrzegany na zewnątrz wpływa wiele czynników. Miła obsługa i idealny porządek to nie wszystko. Uznanie można zyskać natomiast tworząc oryginalne dekoracje z ręczników w pokojach hotelowych. Choć wydaje się, że to drobnostka to jednak potrafi zmienić nieco wystrój wnętrza i wywołać uśmiech na twarzy gości, którzy po prostu poczują się docenieni.

Dlaczego warto nauczyć się składać ręczniki

Sam pomysł na dekoracyjne układanie ręczników swoimi korzeniami sięga japońskiej sztuki orgiami. Sztuka ta, spopularyzowana jako cenna, praktyczna umiejętność polecana jest właścicielom spa, hoteli oraz pensjonatów jako dodatkowy atut pracy w tej branży. Składanie ręczników nie jest tak trudne jak się może wydawać, nie wymaga poświęcenia tej czynności dużej ilości czasu, a przy tym przynosi naprawdę zadowalające efekty, zatem - zainspirujmy się.

Klasyczny łabędź

Zapewne część z nas wchodząc do pokoju hotelowego została już kiedyś przywitana przez pięknego łabędzia. I trudno się temu dziwić, bo właśnie ta forma, dzięki swojej prostocie, dekoracyjności i łatwości przygotowania jest chętnie wykorzystywanym sposobem składania ręczników. Dzięki fantazji i zręczności osób tworzących łabędź doczekał się swoich licznych modyfikacji. Obsypany płatkami kwiatów, udekorowany liśćmi czy pływający po wodzie, którą imituje drugi ręcznik złożony w harmonijkę – każdy sposób jest dobry, by upiększyć hotelowego łabędzia, a ograniczyć nas może jedynie nasza własna fantazja twórcza. Bardzo dekoracyjnie wyglądają dwa łabędzie zwrócone w swoją stronę i połączone dziobami tworząc razem serce. Taka dekoracja bardzo efektownie wygląda na łożach małżeńskich.

Zobaczcie sami jak łatwo można przygotować takiego łabędzia:

Żaba, paw, małpa – czyli zwierzęta na łóżkach hotelowych

Oczywiście na składaniu z ręczników łabędzia świat dekoracji ręcznikowych się nie kończy - wręcz przeciwnie- dopiero się zaczyna. Przygotowanie innych zwierząt z ręczników jest nieco bardziej czasochłonne, ale gra jest warta świeczki. Możliwości mamy tak naprawdę bardzo wiele. Na zagranicznych filmikach przygotowanych przez hotelarzy i udostępnionych w sieci można zobaczyć jak takie zwierzę przygotować. Zapraszamy więc do obejrzenia kilku poniższych i spróbowania swoich sił:

Żaba:

Paw:

Kilkunastominutowy pokaz, kilka różnych zwierząt:

Dekoracje z ręczników – nie tylko na łóżku

Miejsce ręczników jest bez wątpienia w łazience dlatego też właśnie tam możemy przygotować oryginalne dekoracje. Bardzo praktycznym i jednocześnie ozdobnym sposobem złożenia ręcznika jest ten, w wyniku którego między złożeniami powstaje gustowna kieszonka. W jej wnętrzu można ułożyć kosmetyki dla gości hotelowych jak mydło, płyn do kąpieli, preparaty do pielęgnacji rąk, stóp czy inne, z których goście będą mogli korzystać w trakcie swojego pobytu w hotelu. Taka kieszonka wygląda szczególnie ładnie, gdy ręcznik, z którego jest wykonana posiada na dole wzorek stanowiący jego dodatkową ozdobę.

Ciekawym sposobem, nie tyle składania, ile przechowywania ręczników, o którym warto wspomnieć przy tej okazji jest rolowanie. Ręczniki zwinięte w rulon zajmują znacznie mniej miejsca niż te złożone w tradycyjny sposób, więc z pewnością przydadzą się tym, którzy przechowują w jednym miejscu większą liczbę ręczników. Poza sposobem złożenia ważne jest również ich ułożenie, np. w piramidę. Jeśli w dodatku ręczniki zostaną umieszone na specjalnie do tego przygotowanej półce, pudełku czy regale to z pewnością przyciągną uwagę klientów.

Zanim zaczniemy składać czyli o jakości ręczników słów kilka

Ozdobne składanie ręczników to bez wątpienia godny uwagi sposób na dekoracje hotelowe. Nie musimy bowiem kupować specjalnych dodatków – korzystamy z asortymentu, który każdy hotel ma w standardzie wyposażenia. Jednak dekoracyjne składanie to jedno, a jakość ręczników to drugie. Z całą pewnością nikogo nie zachwyci hotelowy łabędź wykonany z wymiętego, wyblakłego ręcznika, który lata świetności ma już dawno za sobą. Zadbajmy więc o to, by ręcznikowe dekoracje nie okazały się przerostem formy nad treścią. Cienki, szorstki i charakteryzujący się małą absorbcją wody ręcznik sprawi, że cały czar dekoracji pryśnie. Postarajmy się zatem o to by ręczniki, które oddajemy klientom do użytku były dobrej jakości. Wśród kolorów najlepiej zdecydować się na biel. Biały ręcznik hotelowy to bowiem synonim nieskazitelnej czystości, a przy tym także – o dziwo praktyczności, bo w przeciwieństwie do ręczników kolorowych nie płowieje i ładnie prezentuje się na tle każdego koloru ścian oraz innych dodatków hotelowych.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.