Wakacje w górach można spędzić na wiele sposobów. Jednak piękne krajobrazy, czyste powietrze i wiele atrakcji, skłaniają ku temu, aby letnie dni spędzić na zewnątrz w czasie różnego rodzaju aktywności fizycznych. Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe położone w górach takie jak Zakopane czy Kościelisko obok bogatej bazy turystycznej proponują osobom je odwiedzającym mnóstwo atrakcji, które pozwalają na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w górach?

Kiedy jechać w góry?

Polskie góry oferują atrakcyjne spędzenie czasu przez cały rok. Najpopularniejsze okresy to wakacje i ferie, a także majówka. Tatry w tym czasie prezentują się najpiękniej. Jeżeli zdecydujemy się na pobyt w górach w cieplejsze dni, zamiast szusowania po stokach możemy zdecydować się na piesze lub rowerowe wyprawy. Nawet spokojny spacer może być bardzo atrakcyjny dla osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Na każdą wycieczkę warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, aby uwiecznić cały czas zmieniającą się przyrodę.

Aktywność dla każdego

W górach można uprawiać różnego rodzaju sporty. Osoby, które wolą spokojniejsze spędzanie czasu mogą korzystać z prostych tras turystycznych. Turyści lubiący większe wyzwania mogą zdecydować się na spływ kajakowy, zjazd trasą górską na rowerze, czy ekstremalny trekking, a także wspinaczkę górską. Ciekawym pomysłem jest też spędzenie kilku dni na łonie natury w czasie biwaku z dale od cywilizacji.

Gdzie się zatrzymać?

Osoby lubiące bezpośredni kontakt z naturą i chcące odciąć się od zgiełku, mogą zdecydować się na pobyt na polu namiotowym przy ośrodkach turystycznych lub na wydzielonym miejscu przy lasach i polanach. Jednak część osób woli bardziej luksusowe warunki, jakie zapewnia apartament. Zakopane i Kościelisko oferuje wiele miejsc tego typu, które otwarte są przez cały rok. Jednak trzeba pamiętać o tym, że noclegi w Kościelisku i innych popularnych miejscowościach wypoczynkowych należy rezerwować dużo wcześniej niż planowany wyjazd, gdyż miejsca takie jak np. www.willaczajka.pl mogą być zajęte na kilka miesięcy przed sezonem.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.