Grecja to przede wszystkim słońce, piękno i przyjemność. Idealne wczasy niejednokrotnie kojarzą się właśnie z tym zakątkiem świata. Wiele jest miejsc w owym kraju, które mogą zafascynować i zmienić na zawsze. Jednym z nich jest niewątpliwie Peloponez, półwysep, który czaruje błękitem laguny, długimi piaszczystymi plażami oraz bogactwem zabytków.

Peloponez - krótka charakterystyka

Peloponez to najdalej wysunięta na południe część Półwyspu Bałkańskiego. Jest on ulokowany pomiędzy Morzem Egejskim oraz Morzem Jońskim i połączony lądem z Przesmykiem Korynckim. To niezwykła skalista wyspa, która posiada zarówno cudowne plaże jak i majestatyczne góry. Można tu spędzić wspaniałe wczasy wśród bałkańskiej muzyki, magicznych widoków oraz smakowitej kuchni.

Cuda greckiego półwyspu

Będąc na Peloponezie warto przede wszystkim zobaczyć KanałKoryncki, który robi wrażenie. Niesamowite są zwłaszcza jego pionowe ściany, które zarazem są ogromnie wysokie. Kanał ten można zwiedzić wybierając się na organizowany tu rejs statkiem.

Jedną z głównych atrakcji jest także sam Korynt, miasto obfitujące w zabytki oraz interesujące miejsca. Na miłośników zwiedzania czeka tutaj chociażby świątynia Apollina pochodząca z VI wieku p.n.e., czy wzgórza Akrokoryntu.

Niezwykle rozrywkowym miejscem jest natomiast Epidauros. W mieści tym znajduje się główny teatr Peloponezu, w którym naraz może się zebrać aż 14 tysięcy osób. Kiedyś było to miejsce znane z medycznych zdolności, dziś jednak turyści przyjeżdżają tu w innym celu.

Warto zajrzeć również do Mistrii, bizantyjskiego miasta, które niczym magiczny portal przenosi w przeszłość. Tutejsze gaje oliwne pozwalają na cudowny relaks, a jednym z ciekawszych miejsc jest niewątpliwie Pałac Despotów.

Peloponez to także takie perełki jak Sparta, pełna historycznego uroku czy Olimpia, w której niegdyś odbywały się niezwykle popularne igrzyska. Dziś można tu zobaczyć jedynie ruiny, jednakże z pomocą wyobraźni - o wiele więcej.

Najlepszy czas na odwiedziny

Grecja to niezwykle ciepły i słoneczny kraj, jednakże w zależności od miejsca można spodziewać się nieco innej pogody w przeciągu roku. Peloponez znajduje się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego, co oznacza iż najlepszym czasem na przyjazd do tego niezwykłego miejsca (zobacz oferty wakacji: wczasy Peloponez na Grecja.com.pl) jest okres od wczesnego maja aż do połowy października. Dni są wtedy ciepłe, pełna słońca i nie trzeba obawiać się deszczu.

Największych upałów można się spodziewać w lipcu oraz sierpniu, jednakże mimo to to właśnie wtedy najwięcej turystów odwiedza Grecję.

 

Autor: Paweł Kraszewski z serwisu Grecja.com.pl

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.