Nasza piękna stolica to miejsce pełne historii oraz miejsc godnych odwiedzenia. To tu, można zobaczyć drapacze chmur , pomiędzy którymi dumnie prezentuje się zabytek historii i symbol miasta: Pałac Kultury i Nauki. Warszawa to miasto o wielu twarzach, posiadające rozrywki i atrakcje dla każdego.

Śladami historii - Warszawa miasto walczące

Od momentu pierwszej elekcji króla w Warszawie, miasto gromadziło relikty historii, by prezentować je obecnie odwiedzającym. Stare miasto z Zamkiem Królewskim, podzamcze z przecudnymi, nowoczesnym fontannami, a może Łazienki Królewskie, po których przechadzał się król ze swoim dworem? Odwiedź to, co przypadnie Ci do gustu! Miłośnicy historii nie mogą ominąć stolicy. Na jej ulicach można odnaleźć kotwice oraz pomniki upamiętniające Powstanie Warszawskie, a także odwiedzić Muzeum upamiętniające te powstanie. Jest ono świadectwem trudnej, walecznej i bolesnej historii miasta. Można tam obejrzeć niezwykle ciekawy, krótkometrażowy film, pokazujący jak Warszawa stała się gruzowiskiem i miastem duchów.

Nowoczesna Warszawa

Od tych ciemnych i ciężkich czasów miasto przeszło ogromną transformację. Teraz jest jedną z najszybciej rozwijających się stolic Europy. Pełną nocnego życia, codziennego zgiełku oraz turystów z całego świata, którzy decydują się poznać prawdziwą Warszawę. Przed takim wyjazdem warto wcześniej zarezerwować nocleg czy kupić tzw. "Warsaw pass", który to umożliwi nam aktywne zwiedzanie najważniejszych i najciekawszych miejsc w stolicy Polski. Poszukiwanie noclegu w Warszawie jest też banalnie proste, wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać takie frazy jak np.: "wynajem krótkoterminowy warszawa", "hotele Warszawa" lub podobne by sprawnie i szybko dokonać dogodnej dla nas rezerwacji.

W Warszawie można również podziwiać nowoczesne projekty architektoniczne n.p: ulica Chłodna. W tej lokalizacji znajduje się wieżowiec Warsaw Trade Tower oraz Rondo 1. Ta okolica powoli staje się finansową dzielnicą Warszawy. Oczywiście nie można zapomnieć o Dworcu Centralnym, który obecnie przechodzi przemianę, by stać się chlubą stolicy.

Rozrywki i nocne życie

Jeżeli jesteś fanem nocnego życia i spotkań z przyjaciółmi, Warszawa posiada wiele urokliwych miejsc na takie okazje. Sasa Kępa, nadbrzeże Wisły oraz klubowe rejony ul. Mazowieckiej, to wszystko czeka na miłośników dobrej zabawy. Uliczki za Domami Towarowymi, czyli Chmielna oraz Nowy Świat, koło ronda de Gaulle, zapraszają do małych kawiarenek i restauracji, gdzie każdy zmęczony turysta może zjeść znakomity żurek barszcz albo pierogi. Kilka przystanków dalej można podziwiać Krakowskie Przedmieście i bramę Uniwersytetu Warszawskiego.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.