Parę dni temu zaczęło się świętowanie 26 rocznicy powstania Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Z tej szczególnej okazji NASA przedstawiła zachwycającą, niezwykłą animację, przygotowaną na kanwie oryginalnego zdjęcia, jakie zostało wykonane przez teleskop kilka dni wcześniej. Na filmiku zaprezentowano przepiękną Mgławicę Bańka, jakiej bardziej znana nazwa to NGC 7635. Obiekt ten działa wyjątkowo pobudzająco na wyobraźnię. Jest położony aż 7 tysięcy lat świetlnych od Ziemi. Mgławicę odkrył w roku 1787 William Herschel. Położona jest w konstelacji Kasjopei, która położona jest w obszarze Drogi Mlecznej, czyli naszej galaktyki.
Mgławica Bańka jest wydmuchiwana przez bardzo ogromną centralną gwiazdę, ważącą aż 40 razy więcej od Słońca i będącą gwiazdą Wolfa-Rayeta. Z racji ogromnych rozmiarów do niedawana można było podziwiać tylko niewielkie fragmenty mgławicy, lecz dzięki utworzonej animacji zdołamy na jednej fotografii dojrzeć cały obiekt.
Rozmiar, który zajmuje ten obiekt, wynosi ok. 7 lat świetlnych. Mgławica zaistniała w wyniku intensywnego wypływu wiatru gwiezdnego z gwiazdy SAO 20575. To właśnie wiatr odpowiada za wypychanie materii międzygwiezdnej na zewnątrz oraz stworzenie tej niesłychanie malowniczej bańki. Rozszerzanie gazu jest ciągle powstrzymywana przez zewnętrzny molekularny obłok, wzbudzany przez gwiazdę macierzystą. Obłok ten mieni się różnymi kolorami, co jest efektem działania promieniowania ultrafioletowego gwiazdy. Zgodnie z przewidywaniami specjalistów za 10-20 milionów lat gwiazda stanie się supernową.