Podróż do tak pięknego kraju jak Francja koniecznie powinna wiązać się ze zwiedzeniem jednego z najpiękniejszych obiektów w tym kraju. Pałac w Wersalu oraz otaczające go ogrody to miejsce niezwykłe i chętnie odwiedzane, głównie ze względu na niewielką odległość od Paryża. Ten okazały pałac do dnia dzisiejszego jest symbolem potęgi dawnych władców Francji, a w szczególności słynnego Króla – Słońce, Ludwika XIV.

Wersal to piękny pałac, we wnętrzu którego na szczególną uwagę zasługuje „perełka baroku”, czyli słynna Kaplica Królewska. Wielkie wrażenie robią również królewskie apartamenty oraz Galeria Zwierciadlana, którą zdobi 17 wysokich luster. To właśnie tu w czasach Ludwika XIV urządzano wystawne imprezy i przyjmowano posłów przybywających do Francji z innych krajów. W tej Sali podpisany został również traktat wersalski, który wprowadził w Europie nowy ład po zakończeniu I wojny światowej. Zwiedzić można również królewskie sypialnie.

Pięknie prezentują się również ogrody otaczające pałac. Liczne posągi i fontanny są ich największa ozdobą, zaś liczne alejki pozwalają na odbycie ciekawego spaceru po królewskich ogrodach.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.