Z danych Eurostatu wynika, że około 5% Polaków regularnie wykonuje swoje obowiązki zawodowe w domu. Wśród nich są zarówno tzw. pracownicy zdalni (np. programiści, graficy, konsultanci call center), jak i osoby samozatrudnione (drobni przedsiębiorcy).

Praca w domu ma swoje plusy i minusy. Po stronie tych drugich trzeba wymienić wydzielenie miejsca do pracy, co jest szczególnie problematyczne w małym mieszkaniu. Stoisz przed takim dylematem? Dzięki współpracy ze specjalistami w zakresie dekoracji wnętrz: iruto.pl - przygotowaliśmy dla Ciebie 5 sprawdzonych sposobów, dzięki którym łatwo go rozwiążesz!

Chowany sekretarzyk 

Sekretarzyki były bardzo popularne w ubiegłym stuleciu i teraz warto sobie o nich przypomnieć. Chowana wersja jest o tyle praktyczna, że po złożeniu w ogóle takiego sekretarzyka nie widać, a więc nie zajmuje on miejsca i nie psuje wystroju pomieszczenia. Taką konstrukcję można sprytnie połączyć z meblościanką czy komodą w salonie. 

Sekretarzyk to także dobry wybór w sytuacji, gdy zamierzasz urządzić miejsce do pracy w sypialni. Wówczas wystarczy zlecić stolarzowi wykonanie chowanej konstrukcji w szafie. Będzie efektownie i praktycznie!

Miejsce do pracy w przedpokoju

Przedpokój to zwykle bardzo niewykorzystana przestrzeń. Warto więc stworzyć w nim wygodne i estetyczne miejsce do pracy. Wystarczy ukryć biurko w szafie z przesuwnymi drzwiami. Jej górna półka spokojnie może być przeznaczona do przechowywania ubrań i różnych rzeczy domowych, natomiast dolna część będzie skrzętnie zaaranżowaną przestrzenią roboczą. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz mieć wrażenia, że Twoja praca ogranicza przestrzeń życiową. W przedpokoju jest również mniej bodźców, które mogłyby odrywać Cię od obowiązków zawodowych.

Biuro pod schodami

Zdarzają się małe mieszkania z antresolą. Jest to sprytny sposób na to, aby wygospodarować dla siebie dodatkową przestrzeń, najczęściej na sypialnię. Schody oczywiście zajmują trochę miejsca, ale możesz je wykorzystać do stworzenia bardzo funkcjonalnego miejsca do pracy.

Wystarczy zamówić meble na wymiar. Rolę biurka może pełnić wygodny blat przytwierdzony do ściany, a drobiazgi i dokumenty możesz trzymać na estetycznym regale lub niewielkich półeczkach. Wyjdzie świetnie!

Biuro w kuchni? Czemu nie! 

Kuchnia to naturalna przestrzeń robocza, którą kojarzymy przede wszystkim z przyrządzaniem posiłków. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w ciągu dnia, gdy nikogo nie ma w domu, wykorzystać ją w celach zawodowych. W końcu większość z nas i tak pracuje na komputerach przenośnych, dlatego spokojnie możesz usiąść przy blacie czy stole i oddać się swoim zadaniom. 

Tutaj jednak może pojawić się problem czysto mentalny. W kuchni trudno o maksymalne skupienie, bo coś bez przerwy będzie odwracać Twoją uwagę. Jak sobie z tym poradzić? Nasza rada to wydzielenie niewielkiego kącika do pracy. Możesz to zrobić tanio i szybko naklejając na jedną ze ścian fototapetę z wzorem biznesowym. Jest to świetne rozwiązanie, dzięki któremu w ciągu chwili zmienisz funkcję kuchni, a w dodatku zrobisz to w sposób efektowny. 

Składany blat w salonie 

Salon to z reguły największe pomieszczenie, dlatego możesz bez większych problemów wygospodarować w nim nieco przestrzeni na stworzenie obszaru do pracy. Bardzo sprytnym sposobem jest przymocowanie składanego blatu do ściany, np. łączącej salon z aneksem kuchennym. Taki blat na zawiasach można łatwo złożyć, dzięki czemu nie będzie zajmować miejsca popołudniami i w weekendy. 

Tutaj także zachęcamy Cię do naklejenia biznesowej fototapety na ścianie, do której przymocujesz blat. W ten sposób jasno wyznaczysz miejsce do pracy, jednocześnie zyskując efektowną ozdobę.

Jak widzisz jest wiele sposobów na to, aby sprytnie wygospodarować przestrzeń do pracy w nawet bardzo małym mieszkaniu. Najważniejsze jest to, aby takie miejsce sprzyjało skupieniu, a jednocześnie nie ograniczało przestrzeni życiowej.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.