Polska jeszcze do niedawna należała do krajów o bardzo słabo rozwiniętej pomocy socjalnej dla rodziców. Pary decydujące się na powiększenie rodziny w zasadzie mogły korzystać tylko z zasiłków macierzyńskich, wychowawczych i świadczenia rodzinnego, które jest ściśle uzależnione od dochodów.

W ostatnim jednak czasie wiele zmieniło się na lepsze. Fatalne perspektywy demograficzne zmusiły polityków do podjęcia konkretnych działań, które mają przynieść wzrost urodzeń. Od kilku lat w Polsce wypłacane jest becikowe czyli jednorazowy zasiłek związany z urodzeniem dziecka. Niedawno zostały wydłużone urlopy macierzyńskie co w praktyce oznacza, że matka może przez rok czasu przebywać w domu i otrzymywać wynagrodzenie. Zmiany na plus zaszły także w ulgach podatkowych, gdzie zyskują przede wszystkim osoby mało zarabiające. Korzystne są także zmiany ustawowe, które sprawiają, że dzięki opłacaniu składek z budżetu kobiety będę w lepszej sytuacji gdy pójdą na emeryturę.

W naszym kraju upowszechnia się karta dużej rodziny dzięki czemu można uzyskać szereg zniżek na korzystanie z obiektów sportowych i kulturalnych. Ulgi z tytułu posiadania dzieci przewidziano także w programie mieszkaniowym dla młodych.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.