Drony to jeden z wielu wynalazków, który w sprzedaży detalicznej pojawił się nie tak dawno. Choć urządzenia te mają o wiele dłuższą historię to w związku z ich szerokimi możliwościami szpiegowskiego przeznaczenia długo nie były dostępne w sprzedaży. Drony, które były w sprzedaży można było nabyć po wręcz astronomicznych kwotach.

Technika idzie jednak do przodu i co niektórych trendów nie da się powstrzymać. Na dzień dzisiejszy drony można kupić w wielu sklepach i tak naprawdę nie są one aż tak drogie. Wszystko zależy od wielkości tego bezzałogowego statku powietrznego. Na dobrą sprawę mając smykałkę do tworzenia tego typu urządzeń można wyszukać plan w Internecie, zakupić wymagane elementy i samemu zbudować własny dron. Generalnie urządzenia te można podzielić ze względu na ich masę. Najmniejsza kategoria klasyfikuje drony poniżej 5 kg, a największa obejmuje wszystkie powyżej 2 ton. Te ogromne i ciężkie drony są wykorzystywane w celach wojskowych i nie są one dostępne dla ogółu.

Jest również również podział ze względu na osiąganą maksymalną wysokość. W tym podziale istnieją trzy rodzaje: Poniżej 1 km, pomiędzy 1, a 10 km i powyżej 10 km. Jak łatwo się domyślić drony osiągające 10 km to przeważnie statki wojskowe używane w różnych misjach militarnych i szpiegowskich. Dla niewielkich dronów tworzonych dla zabawy ich parametry i osiągi nie są zbyt imponujące, ale do celów rozrywkowych są wystarczające. W przypadku dronów militarnych to zdążyły już się zasłużyć na polach walki. O ich możliwościach można było się przekonać np. przy okazji walk w Iraku.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.