Dwie najpopularniejsze konsole na rynku i nieprzemijający dylemat: Xbox czy PlayStation? Ten problem śmiało można określić klasyką gatunku. Chyba każdy kto interesował się tematem gier bądź konsol lub po prostu rodzic pociech lubiących gry, napotkał podobny problem. Na rynku tak w zasadzie nie ma lepszego wyboru, a bynajmniej inne dostępne konsole nie mają takiego potencjału jak Sony lub Microsoft.

Historia uwidocznia, że w wyścigu obu producentów bywało różnie. Pierwsze rodziny konsol to bezapelacyjny triumf PlayStation. W następnych generacjach Amerykanie trochę podgonili. Kiedy Sony przedstawiło Kinect Move wydawało się, że to będzie solidny cios dla Microsoftu. Nic bardziej mylnego. W odpowiedzi wprowadzony do sprzedaży Xbox360 posiadał kinect’a, który wykrywał ruchy całego ciała, a nie jak w PlayStation 3 zaledwie ruchy kontrolera trzymanego w dłoni.

Najnowsza generacja konsol obu producentów nie miała tak jasnych różnic pomiędzy sobą. Tylko szczegóły rozróżniały obie konsole, chociaż w aspekcie programowym oraz sprzętowym lepsze okazało się PlayStation 4. Pomimo prowadzenia w starciu z Xbox One pracownicy Sony nie przestali zaskakiwać i w dalszym ciągu pracują nad ulepszeniami PlayStation. Nowe ulepszone PS ma się nazywać PlayStation 4,5 i ma być swoistą ulepszoną wersją swojej poprzedniczki. Przede wszystkim konsola jest mocniejsza sprzętowo co pozwoli na wyświetlanie gier w rozdzielczości. Nowa Konsola ma być w pełni kompatybilna z goglami Playstation VR. W sprzedaży pojawi się nie prędzej niż w IV kwartale 2016r.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.