Park edukacyjny to miejsce w którym dzieci jak również osoby dorosłe mogą aposteriorycznie przekonać się o działaniu sił natury a także niektórych praw fizyki.

Od normalnych muzeów naukowych, w któych wystawa jest na ogół statyczna, parki edukacyjne wyróżnia to, iż wymagają od odwiedzających jakichś działań. Z tego powodu parki zaopatruje się w rozmaitego typu budowle oraz urządzenia, które każdy ze odwiedzających może dotknąć aby wypróbować ich działanie.

Nadrzędnym zamiarem parków edukacyjnych ma być, poza zabawą, aktywizowanie w najmłodszych zainteresowania nauką, objaśnianie jej elementarnych praw, i prezentowanie nowinek naukowych. W kraju powstaje coraz więcej takiego typu obiektów, tak ochoczo odwiedzanych zarówno przez pojedynczych turystów, jak i wycieczki szkolne.

Z największych oraz najbardziej znaczących wymienić można: Centrum Popularyzacji Kosmosu w Toruniu, Ogród Doświadczeń w Krakowie, Warszawskie Centrum Nauki Kopernik i Gdańskie Centrum Hewelianum. Eskapada do edukacyjnego parku będzie doskonałym pomysłem na rozrywkę dla całej rodziny, połączoną ze pozyskiwaniem wiedzy.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.